PARTNER PORTALU
  • BGK

„Dymem z pieca zabijasz”. Rusza nowa kampania antysmogowa Małopolski

  • JS    15 listopada 2016 - 18:27
„Dymem z pieca zabijasz”. Rusza nowa kampania antysmogowa Małopolski
W wydarzeniu, które odbyło się na Rynku Głównym udział wzięli m.in. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa (Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl)

Od dziś możemy oglądać najnowszą kampanię promocyjną Województwa Małopolskiego, która zachęca do zmiany systemu ogrzewania na proekologiczne.
Spot powstał w ramach projektu zintegrowanego LIFE, a podczas jego oficjalnej inauguracji każdy mógł w mobilnym gabinecie specjalistycznym zbadać swoją wydolność płuc oraz pozyskać informacje o dostępnych środkach finansowych na wymianę systemów grzewczych.

- Mam nadzieję, że nowy spot reklamowy zachęci i przekona do wymiany ogrzewania na proekologiczne wszystkich niezdecydowanych z Krakowa, okolic i całego Województwa. Walka z zanieczyszczonym powietrzem to nasz wspólny interes - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Kampania zostanie zrealizowana w czterech odsłonach i potrwa prawie do połowy 2018 roku. Billboardy i plakaty pojawią się w całej Małopolsce – w Krakowie, Miechowie, Oświęcimiu, Wieliczce, Tarnowie, Nowym Sączu, Krynicy, Nowym Targu, Zakopanem i Białym Dunajcu. W telewizji i radiu zostaną wyemitowane spoty, a do mieszkańców trafi specjalna gazeta, w której znajdą m.in. informacje na temat szkodliwości smogu, ale też te dotyczące możliwości wymiany starych pieców.

Dodatkowo od dziś mieszkańcy Małopolski mogą także korzystać ze specjalnej infolinii. Pod numer 12 63 03 100 można dowiedzieć się m.in. jak zyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca.

W wydarzeniu, które odbyło się na Rynku Głównym udział wzięli m.in. Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego, Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego oraz Małgorzata Mrugała, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podczas spotkania wyemitowany został spot zachęcający do zmiany systemu grzewczego przygotowany w ramach projektu zintegrowanego LIFE przez Województwo Małopolskie.  Ponadto każdy mógł zaczerpnąć informacje o aktualnych działaniach prowadzonych przez Województwo Małopolskie na rzecz czystego powietrza, dowiedzieć się jak pozyskać środki  finansowe na wymianę systemów grzewczych czy termomodernizację budynków w programie Jawor, a w specjalistycznym mobilnym gabinecie badano wydolność płuc mieszkańców naszego regionu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.