PARTNER PORTALU
  • BGK

E-usługi w szpitalach. W namysłowskiej lecznicy rejestracja przez internet

  • JP    2 marca 2018 - 13:54
E-usługi w szpitalach. W namysłowskiej lecznicy rejestracja przez internet
Projekt o wartości prawie 2,8 mln zł będzie dofinansowany z UE kwotą prawie 2,3 mln zł. Fot. mat. pras.

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego przekazał 2,3 mln zł na wdrożenie w e-usług w szpitalu w Namysłowie.
Nowoczesna sieć komputerowa w namysłowskim szpitalu to część projektu informatyzacji jednostki. Dzięki projektowi e-usług pacjenci za pomocą platformy internetowej będą mogli się rejestrować do specjalisty, sprawdzić wyniki badań, umówić się na wizytę kontrolną. Lekarze zaś on-line sprawdzą historię leczenia, przepisane leki czy wyniki badań. System umożliwi również konsultację lekarzy między sobą. To tylko niektóre ułatwienia.

- Jest to bardzo potrzebny projekt. Jego wdrożenie ułatwi w bardzo dużym stopniu prace szpitala. Siedząc w domu przy komputerze, będzie można wiele spraw załatwić zdalnie - mówi starosta powiatu Andrzej Michta.

- Projekt związany jest z infrastrukturą komputerową, która pomoże mieszkańcom w załatwianiu swoich spraw w szpitalu. Dodam, że projekt został bardzo wysoko oceniony na etapie weryfikacji przygotowanych dokumentów - dodaje marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Krzysztof Kuchczyński, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia,  już teraz zachęca mieszkańców do korzystania z platformy.

Projekt o wartości prawie 2,8 mln zł będzie dofinansowany z UE kwotą prawie 2,3 mln zł. Na e-usługi w całym województwie przeznaczono 40 mln złotych. Z tych pieniędzy obok szpitali mogły skorzystać również samorządy czy, jak w przypadku Nysy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Agencja Rozwoju.

Ostatnio także woj. zachodniopomorskie podjęło decyzję o inwestycji w e-usługi. 5,2 mln zł budowę Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego samorząd otrzyma od Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Natomiast w styczniu rząd przyjął projekty Ministerstwa Cyfryzacji, które pozwolą m.in. na uruchomienie e-usługi elektronicznego zgłaszania narodzin dziecka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.