PARTNER PORTALU
  • BGK

Eco-Miasto: Miasta pochwalcie się ekologicznymi inwestycjami do 22 października

  • aw    18 października 2017 - 14:41
Eco-Miasto: Miasta pochwalcie się ekologicznymi inwestycjami do 22 października
fot.arch.

Co miasta robią na rzecz zrównoważonego rozwoju? Czasami mieszkańcom nie jest łatwo znaleźć informacje na ten temat, a przecież dobrych praktyk nie brakuje. Konkurs Eco-Miasto to okazja do przedstawienia najlepszych rozwiązań w kategoriach mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne oraz zieleń a powietrze.
Zgłoszenia do konkursu ECO-MIASTO można przesyłać drogą internetową lub pocztą tradycyjną za pomocą formularzy dostępnych na stronie internetowej eco-miasto.pl  Przedstawiciele miast mają na to czas jeszcze do 22 października.

Przypomnijmy konkurs Eco-Miasto obejmuje sześć kategorii: mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne oraz zieleń a powietrze W każdej z nich nagrodzone zostaną dwa ośrodki miejskie: jeden o wielkości poniżej 100 tys., mieszkańców i drugi – powyżej tej liczby.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Międzynarodowej Konferencji „Innowacyjne eco-miasto: zdrowe środowisko, zdrowi ludzie”.

Organizatorami projektu są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.