Ekolodzy bojkotują budowę ośrodka narciarskiego

  • PAP/Dziennik Zachodni
  • 02-09-2014
  • drukuj
Regionalny dyrektor ochrony środowiska w Krakowie dał zezwolenie na budowę potężnego kompleksu narciarskiego na stokach Potrójnej, Turonia, Klimaski oraz Leskowca w Beskidzie Małym. Przeciwko inwestycji protestują ekolodzy.
Ekolodzy bojkotują budowę ośrodka narciarskiego

Jak czytamy w "Dzienniku Zachodnim", gigantyczny kompleks na granicy Śląska i Małopolski chce zbudować właściciel ośrodka narciarskiego na Czarnym Groniu w Rzykach (gm. Andrychów).

Czytaj też: W Beskidach powstanie gigantyczny ośrodek narciarski? 

Planuje zrobić sieć wyciągów narciarskich na stokach Potrójnej, Turonia, Klimaski i Leskowca wraz z infrastrukturą towarzyszącą (parkingi, naśnieżanie, oświetlenie), połączyć stacje górnych wyciągów kolejami gondolowymi, a także zbudować kryty stok do całorocznego uprawiania narciarstwa.

Według ekologów, inwestycja zniszczy bezpowrotnie około 300 hektarów terenów cennych przyrodniczo i będzie oddziaływać negatywnie na kolejne 5 tysięcy hektarów. Zniszczeniu ulegnie także naturalny górski krajobraz - uważa Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Stowarzyszenie zapowiada złożenie do generalnego dyrektora ochrony środowiska wniosku o unieważnienie postanowienia krakowskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Czytaj też: Krajobraz jako dobro szczególne, musi być chronione 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Leskowiec całkiem Swą urodę straci, Gdy niszczyć będą Go " nartowariaci ".

Eterno Vagabundo, 2014-09-02 23:11:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE