PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologia jest trendy – przekonuje ministerstwo

  • GK/mos.gov.pl    11 października 2011 - 09:01
Ekologia jest trendy – przekonuje ministerstwo

„Zakręć Kran” to hasło nowej kampanii edukacyjno-informacyjnej Ministerstwa Środowiska.
Zadaniem kampanii jest ograniczenie szkodliwego wpływu człowieka na środowisko naturalne, m.in. przez właściwe korzystanie z urządzeń.

Projektowi została dedykowana strona internetowa www.zakreckran.pl. Dodatkowym punktem komunikacji jest Facebook, na którym uruchomiony został profil drużyny AAA+ (http://www.facebook.com/druzynaAAAplus).

W skład Drużyny wchodzą postaci reprezentujące żywioły: Aqua – symbolizująca wodę, Art – uosabiający ziemię, Air – bohater związany z powietrzem oraz Alam – wiewiórka, odnosząca się do flory i fauny. Postacie te będą obecne nie tylko w sieci.

Będzie można je wkrótce spotkać na ulicach miasta, którego mieszkańcy najwięcej razy „zakręcą” wirtualny kurek na stronie www.zakreckran.pl. Drużyna AAA+ będzie rozdawać specjalne ekoupominki.

– Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej to doskonała okazja, aby poruszyć kwestie związane z racjonalizacją korzystania z zasobów naturalnych. Promując te zagadnienia, chcemy mówić prostym językiem, aby trafić również do młodszych odbiorców. Chcemy przekonać wszystkich Polaków, że bycie ekologicznym jest trendy i się opłaca, a poruszane podczas Prezydencji tematy mogą mieć wpływ na życie każdego z nas – mówi Karolina Kulicka, dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej Ministerstwa Środowiska.

Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Ciocia , 2011-10-11 18:08:26

    oj jeśli chodzi o edukację w tej kwestii, to jest dużo do zrobienia... niestety nasi obywatele wolą spacery po hipermarketach i świata poza nimi nie widzą...