PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologia to nie moda

  • KB    30 kwietnia 2010 - 10:08
Ekologia to nie moda

Ekologia nie jest modą... Jest szansą, jest czystą kalkulacją, jest koniecznością. Hasło to towarzyszyć będzie seminarium poświęconemu gospodarce odpadami w zasobach mieszkaniowych i komunalnych województwa lubelskiego.
Przedsięwzięciu, które odbędzie się w dniach 13-15 maja w Centrum Szkoleniowym „Energetyk" w Nałęczowie, patronują: marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska Andrzej Jagusiewicz.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. te dotyczące najnowszych regulacji prawa lokalnego w związku z nowelizacją ustawy o odpadach, jak również finansowania zadań związanych z gospodarką odpadami.

Specjaliści wyjaśnią, jak prawidłowo usuwać wyroby zawierające azbest, a reprezentanci samorządów lokalnych i spółdzielni mieszkaniowych opowiedzą o swoich doświadczeniach w zagospodarowywaniu odpadów. Samorząd Województwa przygotował dla uczestników dwie prezentacje: na temat strategii rozwoju w kontekście stanu środowiska naturalnego regionu oraz realizacji rządowego programu dotyczącego usuwania wyrobów zawierających azbest.

Uczestnicy konferencji wypracują także stanowisko w sprawie finansowania działań ekologicznych w spółdzielniach mieszkaniowych, towarzystwach budownictwa społecznego (TBS) i wspólnotach mieszkaniowych, które zostanie skierowane do odpowiednich władz. Organizatorzy przewidzieli też czas na dodatkową atrakcję - zwiedzanie Uzdrowiska Nałęczów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • dociekliwy, 2010-05-11 09:25:42

    Przy przedruku artykułu nie podano źródła. Jest to skrócona treść (bez kilku zdań, reszta skopiowana) informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Niestety, w komentarzu nie można zamieszczać docelowych linków, więc odsłyłam jedynie na stronę lubelskie.pl (najlepiej wejść w... zakładkę "Rolnictwo i obszary wiejskie - tu jest cytowany artykuł).  rozwiń