Ekologia to nie moda

Ekologia nie jest modą... Jest szansą, jest czystą kalkulacją, jest koniecznością. Hasło to towarzyszyć będzie seminarium poświęconemu gospodarce odpadami w zasobach mieszkaniowych i komunalnych województwa lubelskiego.
Ekologia to nie moda

Przedsięwzięciu, które odbędzie się w dniach 13-15 maja w Centrum Szkoleniowym „Energetyk" w Nałęczowie, patronują: marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska Andrzej Jagusiewicz.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. te dotyczące najnowszych regulacji prawa lokalnego w związku z nowelizacją ustawy o odpadach, jak również finansowania zadań związanych z gospodarką odpadami.

Specjaliści wyjaśnią, jak prawidłowo usuwać wyroby zawierające azbest, a reprezentanci samorządów lokalnych i spółdzielni mieszkaniowych opowiedzą o swoich doświadczeniach w zagospodarowywaniu odpadów. Samorząd Województwa przygotował dla uczestników dwie prezentacje: na temat strategii rozwoju w kontekście stanu środowiska naturalnego regionu oraz realizacji rządowego programu dotyczącego usuwania wyrobów zawierających azbest.

Uczestnicy konferencji wypracują także stanowisko w sprawie finansowania działań ekologicznych w spółdzielniach mieszkaniowych, towarzystwach budownictwa społecznego (TBS) i wspólnotach mieszkaniowych, które zostanie skierowane do odpowiednich władz. Organizatorzy przewidzieli też czas na dodatkową atrakcję - zwiedzanie Uzdrowiska Nałęczów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przy przedruku artykułu nie podano źródła. Jest to skrócona treść (bez kilku zdań, reszta skopiowana) informacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. Niestety, w komentarzu nie można zamieszczać docelowych linków, więc odsłyłam jedynie na stronę lubelskie.pl (najlepiej wejść w... zakładkę "Rolnictwo i obszary wiejskie - tu jest cytowany artykuł). rozwiń

dociekliwy, 2010-05-11 09:25:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE