PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologiczna akcja „Listy dla Ziemi” w Mysłowicach

  • AT    26 lutego 2013 - 18:16
Ekologiczna akcja „Listy dla Ziemi” w Mysłowicach

Mysłowice znalazły się w gronie ponad 120 gmin, które przyłączyły się do największej akcji ekologicznej w Polsce - „Listy dla Ziemi".
Fundacja Arka, organizator i pomysłodawca akcji, przewiduje, że weźmie w niej udział ponad 1 milion osób z całej Polski. „Listy dla Ziemi" w dniach 15 - 30 kwietnia br. napisze blisko 2 000 dzieci z 14 mysłowickich szkół podstawowych.

Głównymi celami akcji są edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnego obecnie tematu segregacji odpadów i recyklingu związanego z tzw. rewolucją śmieciową. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze (zrobionym z makulatury) będą pisać listy.

Swoje prace dzieci zabiorą do domów i przekażą dorosłym: rodzicom, dziadkom. W ten sposób edukacja będzie miała podwójny wymiar. Uczniowie - chcąc napisać list - będą musieli zapoznać się z omawianym tematem, dorośli - zawsze zainteresowani tym, co ich pociechy robią w szkole - przeczytają przyniesione prace i razem ze swoimi dziećmi będą mieli szansę zrobić coś dla środowiska.

Akcji będą towarzyszyły m.in. happeningi, wystawy, konkursy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców. Do szkół trafią plakaty, filmy i broszury edukacyjne. W oparciu o te materiały każdy nauczyciel będzie mógł przeprowadzić lekcję tematyczną i przygotować uczniów do napisania listów.

„Listy dla Ziemi" zakończone zostaną konkursem na najpiękniejszy list. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym profilu na Facebooku, a decyzję o tym, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci. Jury złożone z dziennikarzy i nauczycieli wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane na wystawach w całej Polsce.

Zobacz profil Facebook akcji „Listy dla Ziemi" tutaj.

W najbliższych dniach uruchomiona zostanie również strona internetowa poświęcona akcji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: