PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologiczne centra już otwarte

  • www.sztafeta.pl    9 listopada 2012 - 12:38
Ekologiczne centra już otwarte

Już można wypoczywać w centrach edukacji ekologicznej w gminie Pysznica. Na razie czynne są dwa – w samej Pysznicy, a na wiosnę będzie otwarte trzecie – w Jastkowicach.
„Zielone zakątki" to ogród ekologiczny, jaki został stworzony przy przedszkolu w Pysznicy. Jest tu zakątek górski, oczko wodne z kaskadą, ogródek wiejski, łąka kwiatowa, alejki. Zasadzono ponad 500 sztuk roślinności. Z tego centrum można korzystać w godzinach pracy przedszkola, czyli od 6.00 do 16.00.

Całą dobę otwarte jest zaś Centrum Edukacji Ekologicznej „Zielona pracownia" w dawnych pysznickich „Olszynkach". Jest tu ogród skalny, leśny i wiejski, są alejki oraz zegar słoneczny. Zasadzono tu prawie 800 roślin. Już teraz ogrody pięknie się zazieleniły, ale skoro zostały oddane jesienią, więc w pełnej okazałości będzie można je podziwiać na wiosnę przyszłego roku.

Podobnie jak trzecie centrum -"Zielone oko" w Jastkowicach - które powstanie na wiosnę 2013 roku w ramach tego samego projektu. Całość kosztowała 370 tysięcy złotych, z czego niemal 300 tysięcy to dotacja zewnętrzna.

- Na terenie tych obiektów znajdą się miejsca umożliwiające przeprowadzenie lekcji na świeżym powietrzu, organizację spotkań i pikników. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tych obiektów. Jednocześnie apelujemy o rozsądek i wspólną troskę, tak by miejsca te mogły służyć mieszkańcom jak najdłużej - zachęca Tadeusz Bąk, wójt Pysznicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.