PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekologiczne pogadanki z samorządowcami

  • PAP    7 sierpnia 2012 - 12:37
Ekologiczne pogadanki z samorządowcami

Do odpowiedzialności za środowisko i działań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju będą przekonywać przedsiębiorców i samorządowców organizatorzy kampanii „Porozmawiajmy o ekologii”.
Akcja ruszyła w sierpniu i potrwa do końca roku. Kampanię organizuje Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej (EFOE) – stowarzyszenie, które od 2007 roku nadało tytuły Firmy Bliskiej Środowisku ponad stu polskim przedsiębiorstwom. Akcję „Porozmawiajmy o ekologii” zorganizowano z okazji pięciolecia przyznawania tego wyróżnienia.

Od sierpnia do grudnia w największych miastach w Polsce zostanie przeprowadzony cykl konferencji informacyjno-promocyjnych. Będzie na nich mowa o odpowiedzialności ekologicznej gmin i przedsiębiorstw. W spotkaniach wezmą udział specjaliści z zakresu ekologii oraz politycy. Organizatorzy liczą, że konferencje pobudzą polskie firmy i gminy do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zwieńczeniem kampanii będzie plebiscyt na Ambasadorów Odpowiedzialności Ekologicznej, który zostanie rozstrzygnięty w grudniu. Nagrodzone zostaną wówczas te podmioty, które wykazały się troską o środowisko w ostatnich dwóch latach.

Jak przypominają organizatorzy, odpowiedzialność ekologiczna na trwałe wpisała się w realizację strategii zarządczych, a w oparciu o nią funkcjonuje kilkaset mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, szczególnie w województwie śląskim.

Adam Jabłoński, prezes EFOE Cert – jednostki certyfikującej powstałej na bazie stowarzyszenia EFOE – zaznaczył, ekologia jest dziś nie tylko ważnym tematem globalnym, ale też stała się stymulatorem innowacji.

„Dzięki temu możliwy jest postęp zarówno w sferze technologicznej, produktowej jak i innowacyjnej. Przedsiębiorstwa oraz społeczności lokalne zauważyły, że inwestowanie w realizację inicjatyw proekologicznych poprawia ich reputację, a co istotne przyczynia się do wzrostu ich wartości rynkowej” – podkreślił.

EFOE promuje odpowiedzialność ekologiczną, przeprowadzając audyty środowiskowe i nagradzając najbardziej zasłużone w tej dziedzinie podmioty. Program certyfikacyjny Firma Bliska Środowisku istnieje od pięciu lat. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 100 firm z całej Polski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.