Ekologicznie po ulicach Poznania

„Eco Driving bezpiecznego Poznania” jest projektem organizowanym z inicjatywy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.
Jego nadrzędnym celem jest zmiana przyzwyczajeń i zachowań poznańskich kierowców, służąca zmniejszeniu obciążenia środowiska, zmniejszeniu obciążenia kosztami eksploatacji pojazdu, a także zwiększeniu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Kierowcy stosujący się do założeń Eco Drivingu, nie tylko przysłużą się poprawie stanu środowiska w mieście, ale również zmniejszą potencjalne zagrożenie w ruchu miejskim dla innych kierowców oraz pieszych.

W zeszłym roku w ramach projektu zostało przeszkolonych ponad 950 osób, a najważniejszym efektem jest to że każdy uczestnik szkolenia w jeździe uzyskał efekt zmniejszenia zużycia paliwa.

Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu miasta Poznania oraz Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE