PARTNER PORTALU
  • BGK

EkoStacja świętuje pierwsze urodziny

  • pt    17 października 2013 - 15:00
EkoStacja świętuje pierwsze urodziny

Przez 12 miesięcy istnienia Stena EkoStacji mieszkańcy stolicy i okolic oddali łącznie ponad 1 170 ton odpadów, w tym m.in. 163 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 69 ton makulatury, 43 tony szkła, 34 tony tworzyw sztucznych oraz 20 ton metali.
Warszawska Stena EkoStacja obchodzi swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji zachęca wszystkich do wspólnego świętowania, już 26. października w godz. 11.00 – 16.00 przy ul. Chełmżyńskiej 180.

- Tego dnia wraz z zaprzyjaźnionymi artystami będziemy tworzyć jubileuszową instalację z surowców wtórnych pod hasłem SZTUKA NIE ODPAD’ania, która zostanie wystawiona na Stacji Metro Centrum. Zapraszamy do włączenia się w jej realizację, a także do oddawania butelek PET, makulatury oraz elektroodpadów, za które każdy otrzyma eko-niespodziankę - apelują członkowie EkoStacji. - Dodatkowo, w showroomie EkoStacji można będzie poznać ideę recyklingu oraz sprawdzić swój refleks w grze komputerowej Recycle Drop. Dołącz do nas! Czekamy!

Tego dnia każdy może dołączyć do grupy zaproszonych artystów i wspólnie z Marią Strzelecką, Anną Oberc, Leszkiem Stankiem oraz Sebastianem Cybulskim stworzyć instalację z odpadów. Projekt będący wspólnym dziełem mieszkańców Warszawy, na kilka tygodni stanie się ozdobą Stacji Metro Centrum, gdzie zobaczy ją tysiące osób.

Uczestnicy Urodzin EkoStacji w zamian za przyniesione prezenty w postaci elektroodpadów, butelek PET czy makulatury otrzymają także eko-niespodzianki. - Dodatkowo, w showroomie będzie można obejrzeć ekspozycję dotyczącą przetwarzania odpadów i sprawdzić się w wirtualnym sortowaniu odpadów na czas w grze Recycle Drop. Uzupełnieniem zaplanowanych atrakcji jest otwarta wystawa na stacjach Metro Centrum oraz Wilanowska, poświęcona działalności Stena EkoStacji i zaletom recyklingu - informje EkoStacja.

- Cieszymy się, że choć od oficjalnego otwarcia minął zaledwie rok, Stena EkoStacja na dobre wpisała się w krajobraz stolicy i świadomość jej mieszkańców. Dotychczas, miejsce odwiedziło ponad 19 000 osób, oddając wszelkie rodzaje odpadów. Poprzez organizację urodzin EkoStacji chcemy podziękować stałym bywalcom za dotychczasowe zaangażowanie, a także przekazać „bakcyla” ekologii nowym osobom. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej stacji recyklingu zarówno przy okazji nadchodzącego wydarzenia, jak i na co dzień. - zaprasza Aleksandra Surdykowska,  koordynator ds. marketingu Stena Recycling.

Przez 12 miesięcy istnienia Stena EkoStacji mieszkańcy stolicy i okolic oddali łącznie ponad 1 170 ton odpadów, w tym m.in. 163 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, 69 ton makulatury, 43 tony szkła, 34 tony tworzyw sztucznych oraz 20 ton metali. Stacja przyjmuje także odpady kłopotliwe, takie jak styropian czy opony, niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby oraz odzież, która trafia do placówek PCK.

Wszystkie przekazane produkty i materiały zostają poddane utylizacji lub recyklingowi, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. Część z nich po przetworzeniu służy za surowiec do nowych produktów. Dla przykładu, opakowania PET nadają się do produkcji folii, polarowych bluz, a nawet mebli.

Pomysł budowy EkoStacji został zaczerpnięty ze Szwecji, ojczyzny największych ekologicznych innowacji. Rozwiązanie STENA EkoStacji na polskim gruncie zostało docenione jako przykład Dobrej Praktyki w obszarze Środowisko, w raporcie "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2012" - publikacji wydanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.