PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci o odpadach

  • JL    9 czerwca 2010 - 10:00

Ciekawe rzeczy mówili podczas poświęconej gospodarce odpadami konferencji w Kielcach zagraniczni goście.
W VII Międzynarodowej Konferencji Środowiskowej „Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi” uczestniczyło 8 czerwca ponad 40 osób, przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji z woj. świętokrzyskiego.

– Tematyka właściwego gospodarowania i unieszkodliwiania odpadów stanowi jeden z istotnych problemów naszej działalności – tymi słowami Marek Gos, członek zarządu woj. świętokrzyskiego rozpoczął spotkanie w Hotelu Kongresowym w Kielcach.

Doświadczeniami w zakresie gospodarowania odpadami podzielili się z zebranymi zagraniczni eksperci. Kenny Boag, reprezentujący Szkocką Agencję Ochrony Środowiska (SEPA), przedstawił obowiązującą w tym kraju politykę zarządzania odpadami, założenia narodowej strategii gospodarki odpadami i planowane przedsięwzięcia związane z recyklingiem szkła.

Zaprezentował również wdrażany przez szkockie władze program „Zero odpadów”, polegający na zredukowaniu niepotrzebnego wykorzystania surowców, nadaniu przedmiotom tzw. drugiego życia i odzyskiwaniu wartości produktów przez recykling, kompostowanie lub odzysk energii.

John Gower z Agencji Środowiska Południowo-Wschodniej Anglii pokazał na przykładzie swojego regionu stosowane systemy zarządzania odpadami komunalnymi i przemysłowymi, obowiązujące w Anglii prawo odpadowe i związaną z nim konieczność osiągania pewnego poziomu recyklingu lub opłacania specjalnej składki compliance scheme. Wskazał także zastosowane w Anglii usprawnienia systemu gospodarki odpadowej, osiągnięte dzięki krajowemu nadzorowi nad odpadami, wprowadzeniu podatku od składowania oraz akcjom społecznym zachęcającym do recyklingu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: