PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci o odpadach

  • JL    9 czerwca 2010 - 10:00

Ciekawe rzeczy mówili podczas poświęconej gospodarce odpadami konferencji w Kielcach zagraniczni goście.
W VII Międzynarodowej Konferencji Środowiskowej „Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi” uczestniczyło 8 czerwca ponad 40 osób, przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji z woj. świętokrzyskiego.

– Tematyka właściwego gospodarowania i unieszkodliwiania odpadów stanowi jeden z istotnych problemów naszej działalności – tymi słowami Marek Gos, członek zarządu woj. świętokrzyskiego rozpoczął spotkanie w Hotelu Kongresowym w Kielcach.

Doświadczeniami w zakresie gospodarowania odpadami podzielili się z zebranymi zagraniczni eksperci. Kenny Boag, reprezentujący Szkocką Agencję Ochrony Środowiska (SEPA), przedstawił obowiązującą w tym kraju politykę zarządzania odpadami, założenia narodowej strategii gospodarki odpadami i planowane przedsięwzięcia związane z recyklingiem szkła.

Zaprezentował również wdrażany przez szkockie władze program „Zero odpadów”, polegający na zredukowaniu niepotrzebnego wykorzystania surowców, nadaniu przedmiotom tzw. drugiego życia i odzyskiwaniu wartości produktów przez recykling, kompostowanie lub odzysk energii.

John Gower z Agencji Środowiska Południowo-Wschodniej Anglii pokazał na przykładzie swojego regionu stosowane systemy zarządzania odpadami komunalnymi i przemysłowymi, obowiązujące w Anglii prawo odpadowe i związaną z nim konieczność osiągania pewnego poziomu recyklingu lub opłacania specjalnej składki compliance scheme. Wskazał także zastosowane w Anglii usprawnienia systemu gospodarki odpadowej, osiągnięte dzięki krajowemu nadzorowi nad odpadami, wprowadzeniu podatku od składowania oraz akcjom społecznym zachęcającym do recyklingu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.