PARTNER PORTALU
  • BGK

Elektroniczna baza o odpadach od 24 stycznia 2018 roku

  • MIW    24 stycznia 2018 - 17:10
Elektroniczna baza o odpadach od 24 stycznia 2018 roku
W bazie będą gromadzone informacje m.in. o wprowadzanych do obiegu produktach w opakowaniach, olejach smarowych i oponach (fot. Pixabay.com)

Od 24 stycznia ma być tworzony rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami.
Powstanie elektronicznej bazy danych o odpadach to efekt przyjętej jesienią ubiegłego roku noweli ustawy o odpadach. Rejestr ma pozwolić na ściślejszą kontrolę przekazywania odpadów komunalnych odbieranych m.in. od właścicieli nieruchomości. Dzięki niej Inspekcja Ochrony Środowiska ma zyskać nowy oręż w walce z szarą strefą w gospodarce odpadami.

Czytaj: Segregacja śmieci, nowe zasady: Jednakowy system w gminach i dodatkowy pojemnik na odpady

W bazie będą gromadzone informacje m.in. o wprowadzanych do obiegu produktach w opakowaniach, olejach smarowych, oponach, zużytym sprzęcie elektronicznym, bateriach i akumulatorach oraz odpadach z nich powstających. Znaleźć się też tam mają również dane na temat osiąganych poziomów zbierania, odzysku i recyklingu.

W pełni funkcjonalna BDO (zawierający system sprawozdawczości "odpadowej" i ewidencji odpadów on-line) ma działać od stycznia 2020 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Theo, 2018-01-25 08:21:14

    Od 24.01.2018 r. ma być utworzony rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Pełni funkcjonalne BDO (zawierający system sprawozdawczości "odpadowej" i ewidencji odpadów On-line) ma działać od stycznia 2020 r.