PARTNER PORTALU
  • BGK

Energia elektryczna w pigułce. Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli

  • KDS    18 września 2017 - 16:10
Energia elektryczna w pigułce. Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli
Nauczyciele, którzy chcą przystąpić do programu innogy i CNK mogą rejestrować się od 19 września (fot. materiały prasowe Power Box 2015)

We wtorek 19 września rusza rekrutacja do V edycji programu innogy Power Box. W ramach akcji stworzonej przez Fundację innogy w Polsce oraz Centrum Nauki Kopernik  uczniowie będą mogli m.in. zdobyć wiedzę na temat otrzymywania i wykorzystywania energii elektrycznej.
- Program innogy Power Box powstał z myślą o zwiększeniu zainteresowania uczniów starszych klas szkół podstawowych naukami ścisłymi, przyrodniczymi oraz odpowiedzialnym wykorzystaniem energii elektrycznej - wyjaśnia Aleksandra Smolarska-Flis z działu Komunikacja Przedsiębiorstwa innogy Polska.

Jak dodaje, fundacja wraz ze specjalistami z Centrum Nauki Kopernik stworzyła zestaw edukacyjny, który pozwala urozmaicać zajęcia w szkole o interesujące eksperymenty pozwalające zrozumieć zjawiska związane z energią elektryczną oraz poznać nowe technologie z zakresu szeroko rozumianej energii elektrycznej. - Chcemy też uświadomić uczniom, że mają wpływ na środowisko naturalne i jak wiele zależy od ich decyzji i postaw - zaznacza Smolarska-Flis. 

Urządzenia pozwalają zaprezentować uczniom, jak pozyskiwana jest energia z turbin wiatrowych czy ogniw fotowoltaicznych, w jaki sposób można ją magazynować, czy też jak działa samochód elektryczny.

Nauczyciele, którzy chcą wykorzystać tego typu rozwiązania podczas swoich lekcji powinni zapisać się do programu. Rekrutacja na bezpłatne warszaty startuje 19 września (wtorek). Potrwa do wyczerpania miejsc. Każdy zainteresowany musi wypełnić formularz znajdujący się na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik (http://www.kopernik.org.pl/warsztaty/warsztaty-z-zestawem-edukacyjnym/innogy/). 

W warsztatach mogą wziąć udział nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych ze szkół podstawowych i gimnazjów (od 2 do 3 osób z tej samej szkoły), którzy nie brali udziału w poprzednich edycjach warsztatów. Każda szkoła otrzyma 3 pudełka (wysyłka po warsztatach). Zestaw przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli klas 4-8 szkoły podstawowej i gimnazjum. W tegorocznej edycji prowadzony będzie nabór do pięciu grup warsztatowych, które odbędą się w dniach: 18, 19, 23, 24 i 25 października w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

W dotychczasowych edycjach programu, który wystartował w 2013 roku, udział wzięło ponad pół tysiąca nauczycieli z blisko 400 szkół z całej Polski. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.