Energooszczędne laboratoria w Parku Naukowo-Technologicznym w Katowicach

Stworzenie pełnej infrastruktury niezbędnej przedsiębiorstwom i zespołom naukowym do prowadzenia działalności badawczej, ukierunkowanej na wdrożenia technologii energooszczędnych w budownictwie. Taki cel, w dziedzinie działań energooszczędnych, stawia sobie Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach.
Energooszczędne laboratoria w Parku Naukowo-Technologicznym w Katowicach
Biurowiec pasywny, oparty na najnowocześniejszych ekologicznych i energooszczędnych rozwiązaniach, którego budowa zaczęła się w sierpniu ubiegłego roku, pomieści m.in. dwa laboratoria: efektywnego użytkowania energii oraz integracji i zarządzania rozproszonymi źródłami energii.

Stworzenie pierwszych w kraju laboratoriów dla technologii oszczędzających energię i wspierających rozwój jej odnawialnych źródeł będzie kluczowym elementem programu studiów podyplomowych - audytor efektywności energetycznej - które Euro-Centrum będzie realizować wspólnie z  Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Politechniką Śląską w Gliwicach.

Utworzenie laboratorium zarządzania rozproszonymi źródłami energii ma z kolei na celu prowadzenie działalności doradczo-projektowej w zakresie diagnostyki i monitoringu pracy sieci, zwiększenia efektywności energetycznej budynków, czy opracowywania i wdrażania specjalistycznego oprogramowania dla potrzeb energetyki.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE