Energooszczędne oświetlenie w Polkowicach

  • Patrycja Batóg
  • 05-08-2010
  • drukuj
W Polkowicach zostaną wymienione lampy oświetlające główne drogi. Władze miasta szacują, że na instalacji energooszczędnego oświetlania oszczędność energii elektrycznej sięgnie nawet 50 procent dotychczasowego zużycia.

Inwestycja będzie kosztować ok. 5 mln zł i ma zakończyć się w 2012 roku.

Łącznie zostanie wymienionych 151 lamp. W tym roku mają rozpocząć się dwa z sześciu etapów projektu. Koszt realizacji I etapu to 297 tys. zł. Nowe lampy będą zużywać mniej energii, wyposażono je także w system redukcji oświetlenia. Dzięki niemu w nocy przy małym ruchu ulicznym zmniejszać będzie się natężenie wiązki światła, co także ma wpłynąć na mniejsze zużycie energii.

- Nasze obliczenia dotyczące zużycia energii są bardzo obiecujące. W Moskorzynie, gdzie na terenie całej wsi wymieniono oprawy lamp wraz ze źródłami światła, zanotowano mniejsze zużycie energii o 50 proc. w porównaniu z okresem przed modernizacją. To prognozuje, że wymiana całości lamp na energooszczędne w mieście, może przynieść podobne oszczędności – wyjaśnia Beata Więckowska-Wańczyk z wydziału inwestycji i remontów urzędu gminy Polkowice.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE