PARTNER PORTALU
  • BGK

Farmy wiatrowe, Bodnar apeluje do ministrów: Trzeba wprowadzić regulacje dotyczące wiatraków

  • WNP.PL    10 lutego 2016 - 12:29
Farmy wiatrowe, Bodnar apeluje do ministrów: Trzeba wprowadzić regulacje dotyczące wiatraków
Zdaniem RPO obecny stan prawny zdaje się nie realizować w sposób dostateczny konstytucyjnych wymogów ochrony środowiska, zdrowia i życia (fot.pixabay.com)

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar, po wizycie na Suwalszczyźnie wystąpił do ministrów środowiska, zdrowia i budownictwa wskazując na potrzebę wprowadzenia regulacji dotyczących wiatraków.
- Ponownie sygnalizuję potrzebę inicjatywy legislacyjnej, w wyniku której sytuowanie elektrowni wiatrowych w środowisku naturalnym ograniczy napięcia i konflikty społeczne - m.in. napisał do ministrów Adam Bodnar.

Po rozmowach z mieszkańcami Suwalszczyzny ( spotkanie 29.01.br. w Suwałkach) rzecznik praw obywatelskich ( RPO) Adam Bodnar zwrócił się 3 lutego br. z wystąpieniem generalnym w sprawie farm wiatrowych do ministra ochrony środowiska Jana Szyszki, a także do ministrów zdrowia i budownictwa.

Czytaj też: Farmy wiatrowe zaskarżyły plan zagospodarowania przestrzennego

- Pragnę podkreślić, że do mojego biura napływa coraz więcej skarg zaniepokojonych obywateli skarżących się na pogorszenie stanu zdrowia wywołane oddziaływaniem turbin wiatrowych, jak też same procedury lokalizowania i budowy farm wiatrowych, które w zakresie sposobów weryfikowania spełnienia przez nie norm ochronnych, nie są transparentne i przejrzyste. Obawy dotyczące bezpiecznego sytuowania elektrowni wiatrowych zgłaszane są mi także osobiście w trakcie wizyt w odwiedzanych przeze mnie miejscowościach - m.in. napisał Adam Bodnar do ministra Jana Szyszki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.