Farmy wiatrowe: nowe wiatraki pod Wrocławiem

W podwrocławskim Gaju Oławskim powstaną dwie turbiny wiatrowe o mocy 3,0 MW każda. Nowe inwestycje w odnawialne źródła energii umożliwi wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu w wysokości ponad 35 mln złotych.
Farmy wiatrowe: nowe wiatraki pod Wrocławiem

Prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu Aleksander Marek Skorupa oraz właściciele firmy Promet Plast podpisali umowę na udzielenie preferencyjnej pożyczki.

Wartość całego zadania wyniesie ponad 47 mln złotych. Prace budowlane już trwają.

Turbiny wysokie na 200 m

Dwie turbiny wiatrowe będą miały wysokość po 200 m. Nowe instalacje umożliwią produkcję zielonej energii elektrycznej o mocy 19 tys. MWh. Zakończenie inwestycji jest planowane do końca listopada br.

W Gaju Oławskim pracują już cztery turbiny o łącznej mocy 3,2 tys. MW. Koszt tej inwestycji wyniósł 18 mln złotych, w tym wsparcie z WFOŚiGW we Wrocławiu to ponad 11 mln złotych.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Znowu ktoś nie potrafił policzyć. Dla warunków wietrzności tam panujących uzyska się zaledwie niecałe 5 tys. MWh. Całkiem nieopłacalne, ale co tam. Za wszystko zapłacimy my, Polacy, w rachunkach za prąd...

Blondynka, 2015-08-31 13:14:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE