PARTNER PORTALU
  • BGK

Firmy, instytucje i urzędy wspierają akcję Godzina dla Ziemi

  • PAP/em    28 marca 2014 - 17:41
Firmy, instytucje i urzędy wspierają akcję Godzina dla Ziemi

W sobotę 29 marca 2014 roku o godz. 20.30 Ministerstwo Finansów, podobnie jak setki milionów osób, firm i urzędów na całym świecie zgasi światła podczas niezwykłej akcji, zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Na jedną symboliczną godzinę zostanie wyłączona część iluminacji zewnętrznej i wewnętrznej budynku.
Gasząc światło na godzinę Ministerstwo Finansów ponownie dołączy do globalnego ruchu ekologicznego i milionów ludzi na całym świecie, którzy w tym roku już po raz ósmy udowodnią, że los naszej planety nie jest im obojętny.

W roku ubiegłym wśród zaangażowanych osób w tę największą na świecie ekologiczną akcję społeczną znaleźli się mieszkańcy 7001 miast w 153 państwach świata. W samej Polsce w akcji wzięła udział rekordowa liczba ponad 60 miast. Polacy na symboliczną godzinę zgasili światła w swoich domach, zostało też wygaszone oświetlenie charakterystycznych obiektów i budynków, w tym Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, krakowskich Sukiennic i Spodka w Katowicach. Światło zostało zgaszone również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz sześciu ministerstwach.

W tym roku swój udział w Godzinie dla Ziemi WWF potwierdziły 73 miasta i miejscowości oraz 9 ministerstw. Na jedną godzinę w sobotni wieczór zgasną znane wszystkim obiekty, reprezentując Polskę w tegoroczną Godzinę dla Ziemi; wśród nich znajdą się Pałac Kultury oraz Stadion Narodowy w Warszawie, katowicki Spodek, bramy Starego Miasta w Gdańsku, łódzka Manufaktura oraz Sukiennice i Kościół Mariacki w Krakowie

 

 


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.