Gdańsk ogłasza wielkie sprzątanie

Akcję sprzątania połączoną z edukacją ekologiczną pod marką Czyste Miasto Gdańsk organizuje 17 września Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Gdańsk ogłasza wielkie sprzątanie
W gdańsku 17 odbędzie się wielkie sprzątanie śmieci. Fot. Pixabay.com

Okazją do wspólnego zadbania o porządek we wszystkich dzielnicach jest obchodzone na całym świecie w najbliższy weekend Wielkie Sprzątanie Świata. W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Podaj dalej... drugie życie odpadów”.

– To pierwsza taka akcja. Chcemy, żeby stała się cykliczna, bo widzimy jej sens – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Zadanie akcji organizowanej w Gdańsku to edukacja i zwiększenie świadomości mieszkańców w kwestii dbania o swoje otoczenie. Projekt będzie także okazją do integracji mieszkańców wokół idei wspólnego sprzątania najbliższego otoczenia. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano również animacje, zajęcia edukacyjne oraz indywidualne rozmowy dotyczące zasad segregacji odpadów komunalnych. Będą też zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Sprzątanie zakończy się wspólnym poczęstunkiem. W akcję zaangażują się wszystkie dzielnice Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Może przy okazji porządków znajdą się jeszcze jakieś mieszkania dla uchodźców?

tak tylko pytam, 2016-10-05 11:13:44 odpowiedz

Gdańsk winien sprzątac na bieżąco,a nie tylko z okazji dnia Sprzątania Świata.Przebywałem w Gdańsku od połowy sierpnia do 10-go września, Na ulicy Wyspiańskiego 1/3 stoją trzy pojemniki,a w okół nich pełno śmieci,jakieś rozebrane meble oraz inne rozbite urządzenia i przez ten okres nikt tego nie sp...rzątał.Podobny bałagan jest na dużych przystankach tramwajowych /np: dworzec główny,brama wyżynna/.Byłem w wielu miejscowościach wybrzeża ale tak brudnych ulic /oczywiście nie tych na starym mieście/nie spotkałem nigdzie,wszędzie pełno jakiś drobnych śmieci,niedopałków papierosowych - słowem niechlujstwo. rozwiń

jerzy, 2016-09-13 14:30:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE