PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk oszczędza energię

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    25 lutego 2010 - 20:01

Gdańsk bierze udział w nowym projekcie "Zwiększenie Oszczędności Energii poprzez przejście na oświetlenie LED w przestrzeni publicznej", poinformował Wydział Programów Rozwojowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Głównym celem projektu jest propagowanie zastosowania technologii LED w miastach w celu zmniejszenia zużycia energii poprzez wymianę najlepszych praktyk, seminaria, szkolenia oraz działania pilotażowe.

Zadanie Gdańska polega na zastosowaniu oświetlenia LED - owego w przestrzeni publicznej związanej z kulturą i historią, co wynika z charakteru miasta. W ramach projektu zostanie oświetlony za pomocą LED wybrany fragment instalacji Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska, realizowanej na Dolnym Mieście.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu z programu współpracy transgranicznej Południowy Bałtyk. Uczestniczy w nim 11 partnerów ze Szwecji, Niemiec, Litwy i Polski. Liderem jest szwedzkie miasto Kalmar. Budżet dla Gdańska wynosi 112 200 euro, 85% tej kwoty stanowi unijna dotacja, natomiast wkład własny wynoszący 15% będzie pokryty z pensji urzędników zaangażowanych w projekt. Realizacja potrwa do maja 2012 roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.