PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia: Policjanci mają sprzęt do pomiaru hałasu i spalin w pojazdach

  • JS    7 kwietnia 2017 - 20:36
Gdynia: Policjanci mają sprzęt do pomiaru hałasu i spalin w pojazdach
Wartość przekazanych przez miasto Gdynia urządzeń pomiarowych oraz oprogramowania wynosi nieco ponad 23,5 tys. zł. (fot. gdynia.pl)

Z budżetu Gdyni sfinansowany został zakup sprzętu do analizy środowiska podczas kontroli drogowych wykonywanych przez gdyńską Policję.
Transport drogowy jest drugim, po niskiej emisji, źródłem zanieczyszczeń powietrza. Liczba pojazdów zarejestrowanych w Gdyni wynosi blisko 200 000, a 51 proc. z nich stanowią pojazdy wyprodukowane ponad 10 lat temu. 

- Otrzymany miernik hałasu oraz poziomu emisji spalin będzie wykorzystywany w codziennej pracy załogi Kontroli Transportu Drogowego pod kątem sprawdzania sprawności technicznej pojazdów – tłumaczy Ryszard Stępiński, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

- Miernik hałasu przeznaczony jest do bezpośredniego pomiaru emisji hałasu wytwarzanego przez samochody, ciężarówki czy motocykle. Kontrola w tym zakresie służyć będzie przede wszystkim zapobiegania użytkowania pojazdów z usuniętym tłumikiem, no co szczególnie skarzą się mieszkańcy – dodał.

Drugi zakup – mobilny analizator spalin – posłuży do wykonywania pomiarów emisji spalin pojazdów i maszyn z silnikami diesla. Stosowanie dymomierza umożliwi Policji skuteczne eliminowania z ruchu pojazdów, które nie spełniają norm emisji spalin. A to bezpośrednio przełoży się do poprawy jakości powietrza w Gdyni.

Miasto ufundowało także oprogramowanie ADR, które pozwoli funkcjonariuszom na szybkie wyszukanie informacji na temat przewożonych substancji niebezpiecznych zagrażających środowisku.

Wartość przekazanych przez miasto Gdynia urządzeń pomiarowych oraz oprogramowania wynosi nieco ponad 23,5 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.