PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina dofinansuje kolejne przydomowe oczyszczalnie

  • AW/gmina.swidnica.pl    16 lipca 2012 - 20:13

Kolejne 9 gospodarstw domowych zyska przydomowe oczyszczalnie ścieków, w ramach złożonych wniosków o dofinansowanie budowy w gminie Świdnica.
W pierwszym terminie zakwalifikowanych do otrzymania dotacji w wysokości do 80% kosztów poniesionych na realizację inwestycji zostały 32 wnioski spośród 37 złożonych. W drugim terminie (do 30 czerwca br.) na 9 złożonych wniosków wszystkie zostały zakwalifikowane. Kolejny termin składania wniosków upływa 31 sierpnia 2012 r.

Czytaj też: Alternatywa dla skazanych na szamba

W tegorocznym budżecie gminy Świdnica na realizację w/w zadania zarezerwowanych zostało 350 tys. zł. dla 4 uprawnionych miejscowości: Modliszowa, Pankowa, Stachowic, Wieruszowa. Zakładając maksymalny poziom dofinansowania w przypadku 41 złożonych wniosków, do wykorzystania pozostało jeszcze ok. 186 tys. zł.

Zgodnie z założeniami dotacja może być udzielona jeżeli,  przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie budowana na obszarze, na którym nie przewiduje się, zgodnie z aktualnymi dokumentami planistycznymi lub programowymi gminy, budowy zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej, bądź też w przypadkach, w których podłączenie do istniejącego systemu kanalizacji sanitarnej jest z przyczyn technicznych niemożliwe bądź ekonomicznie nieuzasadnione.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.