PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina dołoży do wymiany pieca

  • AW    10 sierpnia 2012 - 18:48
Gmina dołoży do wymiany pieca

Od sierpnia gmina Ostrowiec Świętokrzyski realizuje nowy program w ramach ochrony środowiska. Jego realizacja jest wsparciem dla wszystkich osób, które chcą dokonać zmiany systemu grzewczego na bardziej ekologiczny.
Jak informuje magistrat, program ten przewiduje dofinansowanie 50% kosztów zmiany starej instalacji, jednakże  w kwocie nie większej niż 500 zł brutto.

Zmiana systemu grzewczego objęta dofinansowaniem może polegać na podłączeniu budynku do miejskiego systemu ciepłowniczego lub wymianę urządzenia grzewczego opalanego węglem lub koksem, na ekologiczne urządzenie grzewcze, takie jak pompy ciepła, piece: gazowe, elektryczne, olejowe oraz piece opalane ekologicznym paliwem stałym (ekogroszek, biomasa, pellety, itp.).

Dotacja może być udzielana na rzecz osób fizycznych i prawnych na inwestycje realizowane na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przy obliczaniu wysokości dotacji uwzględniane będą koszty kwalifikowane poniesione przez inwestora w roku realizowania inwestycji, wykazane fakturami (rachunkami) wystawionymi przez wykonawcę przyłącza lub sprzedawcę ekologicznego urządzenia grzewczego.

Za koszty kwalifikowane uważa się wyłącznie wydatki poniesione bezpośrednio na: podłączenie nieruchomości do miejskiego systemu ciepłowniczego lub zakup ekologicznego urządzenia grzewczego.

- Zachęcam do wymiany starych  pieców na nowe ekologiczne technologie wszystkich tych, którzy do tej pory korzystali ze starych pieców. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 50 tysięcy złotych, czyli tyle, na ile pozwala obecna sytuacja finansowa – poinformował prezydent miasta Jarosław Wilczyński.

Wnioski o przyznanie w 2012 roku dotacji na wymianę systemu grzewczego można składać do 30 listopada. Są one dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Czytaj też: Wspomogą walkę z niską emisją w 22 gminach  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.