PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy chcą być bardziej przyjazne. Mają na to sposób

  • bad    10 kwietnia 2015 - 14:37
Gminy chcą być bardziej przyjazne. Mają na to sposób

Dzięki sadzeniu drzewek gmina staje się bardziej przyjazna dla wszystkich, którzy w niej przebywają. Fot. Mat. prasowe

Blisko 150 liściastych i iglastych drzewek zasadziły dzieci i młodzież z miejscowości należących do gminy Tarnowo Podgórne (pow. Poznań) w ramach obchodów Święta Drzewa.
W imprezie zorganizowanej z inicjatywy miejscowych przedsiębiorców wzięło udział blisko 50 dzieci – m.in. z poznańskiej ochronki Jurek, szkoły Dębinka czy społecznej szkoły nr 4.

– Jesteśmy dumni, że po raz kolejny, współpracując z pomysłodawcą tych akcji – ekologiczną fundacją Gaja - możemy przyczynić się do większego zazielenienia tych terenów, które z biegiem lat zyskują coraz bardziej przemysłowy charakter. Jednocześnie przyczyniamy się też w ten sposób do zwiększania ekologicznej świadomości dzieci i młodzieży, a także do zintegrowania naszych pracowników wokół tej idei – wyjaśnia Małgorzata Wiśniewska, prezes Fundacji PBG głównego organizatora akcji.

W akcję sadzenia drzewek zaangażowali się też miejscowi samorządowcy.  

– To bardzo ciekawa akcja, przede wszystkim dla dzieci. To dla nich bowiem swoista lekcja przyrody, a przy okazji także coś symbolicznego. Te drzewa będą przecież rosły wraz z nimi. Tu chciałbym również podziękować miejscowym przedsiębiorcom, bo dzięki ich pomysłowi dochodzi do skutku taka cenna inicjatywa – mówi Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Jego zdaniem Święto Drzewa to bardzo cenna akcja dla samej gminy.

– Bezsprzecznie każdorazowa poprawa środowiska naturalnego to wartość absolutnie bezcenna. Dzięki sadzeniu drzewek nasza gmina staje się bardziej przyjazna dla wszystkich, którzy tu przebywają. Na naszym terenie jest dużo obiektów przemysłowych i magazynowych. Każdy zielony element jest więc tu na wagę złota – dodaje wójt Tarnowa Podgórnego.

Święto Drzewa organizowane jest po raz trzeci, choć po raz pierwszy idea społecznego sadzenia drzew na uprzemysłowionych terenach gminy Tarnowo Podgórne pojawiła się 15 lat temu. Wtedy to pracownicy PBG SA - jednej z miejscowych firm zasadzili tu wiele drzewek, które dziś stanowią już ważny element miejscowej ekosfery.

Akcja odbywa się też w Raciborzu, gdzie biorąca w niej udział młodzież zasadziła 1500 drzewek.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.