PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy dostaną część opłat za składowanie odpadów

  • bad    10 stycznia 2014 - 17:22
Gminy dostaną część opłat za składowanie odpadów

Wpływy z opłat za składowanie odpadów na terenach należących do związków międzygminnych będą trafiały także do gmin.
Prezydent RP złożył podpis i tym samym zmienił prawo ochrony środowiska. Chodzi o zapisy dotyczące opłat i kar za składowanie i magazynowanie odpadów.

Do tej pory przepisy stanowiły, że cały dochód z tych opłat należy do związku międzygminnego.

Zmiany dotyczą art. 402 ust. 6. Otrzymuje on brzmienie:

Wpływy z tytułu opłat i kar za składowanie i magazynowanie odpadów stanowią w 50% dochód budżetu gminy, a w 10% dochód budżetu powiatu, na których obszarze są składowane odpady. Jeżeli składowisko odpadów jest zlokalizowane na obszarze więcej niż jednego powiatu lub więcej niż jednej gminy, dochód podlega podziałowi proporcjonalnie do powierzchni zajmowanych przez składowisko na obszarze tych powiatów i gmin.

Do wpływów z tytułu opłat i kar, o których mowa w art. 402 ust. 6 ustawy zmienianej w art. 1, należnych za okres od dnia 23 stycznia 2013 r. do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy dotychczasowe.

Nowe przepisy wchodzą w życie 24 stycznia br.

Szczegóły w multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (1)

  • mp1248, 2014-01-13 09:46:32

    Nowy podatek. Plastyki sprzedaję w skupie po min 60 gr/kg. Stłuczkę szklaną po 20 gr. Odpady organiczne kompostuję. Złom wystawiam potrzebującym zbieraczom. Papier i tekturę używam jako podpałki. Pozostałe ok 70 ltr(na pół roku)niesortowalnych odpadów kosztuje mnie 126 zł na dwie osoby....  rozwiń