PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy dostaną miliony na odnawialne źródła energii (OZE)

  • MN    18 sierpnia 2017 - 17:18
Gminy dostaną miliony na odnawialne źródła energii (OZE)
W sumie na terenie sześciu gmin powstanie 408 instalacji fotowoltaicznych, 55 instalacji solarnych i 49 kotłów na biomasę. (fot. pixabay)

Załuski, Kuczbork-Osada, Gozdowo, Zawidz, Rościeszewo i Mała Wieś - te mazowieckie gminy mogą liczyć na inwestycje w odnawialne źródła energii za ponad 8 mln zł.
• Dzięki wsparciu ze środków unijnych do końca 2018 r. na terenie sześciu gmin zostaną zamontowane systemy energii odnawialnej.

• Będą to 104 instalacje do pozyskiwania energii cieplnej i aż 408 instalacji do pozyskiwania energii elektrycznej z OZE.

• Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 8,2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Już na początku 2019 r. na terenie sześciu gmin partnerskich zostanie oddany do użytku system odnawialnych źródeł energii. W gminie Załuski zamontowanych będzie ich 113, z czego 96 to instalacje fotowoltaiczne (73 instalacje dachowe i 23 naziemne) na obiektach prywatnych, jedna instalacja dachowa na obiekcie użyteczności publicznej oraz 16 kotłów grzewczych w budynkach mieszkalnych.

W gminie Kuczbork powstanie łącznie 130 instalacji OZE, w tym na budynkach prywatnych 73 instalacje fotowoltaiczne i 33 zestawy kolektorów słonecznych, a na budynkach użyteczności publicznej 3 instalacje fotowoltaiczne. Oprócz tego w budynkach prywatnych zamontowanych zostanie 25 kotłów grzewczych na biomasę.

Czytaj też: Ile Polacy są gotowi zapłacić za czyste powietrze w miastach?

Z kolei w gminie Gozdowo zamontowanych zostanie 88 urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Będą to 83 instalacje fotowoltaiczne zamontowane na obiektach prywatnych oraz 5 na obiektach użyteczności publicznej (cztery instalacje dachowe i jedna naziemna).

W gminie Zawidz powstanie w sumie 81 takich instalacji, w tym 65 fotowoltaicznych, 5 zestawów kolektorów słonecznych i 8 kotłów grzewczych na posesjach prywatnych oraz trzy instalacje fotowoltaiczne na posesjach użyteczności publicznej.

Gmina Rościszewo doczeka się 59 instalacji (w tym 52 instalacje fotowoltaiczne i trzy zestawy kolektorów słonecznych na obiektach prywatnych oraz cztery instalacje fotowoltaiczne na obiektach użyteczności publicznej).

Czytaj też: Samorządy dostaną miliony na elektromobilność

W gminie Mała Wieś powstanie łącznie 37 instalacji, z czego 22 to instalacje fotowoltaiczne na obiektach prywatnych, jedna na obiekcie użyteczności publicznej oraz 14 zestawów kolektorów słonecznych na dachach budynków prywatnych.

W sumie w ramach projektu na terenie sześciu gmin powstanie 408 instalacji fotowoltaicznych, w tym 391 na posesjach prywatnych i 17 na obiektach użyteczności publicznej, a także 55 instalacji solarnych i 49 kotłów na biomasę w posesjach prywatnych. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.