PARTNER PORTALU
  • BGK

Gospodarka odpadami w Szczecinie. Rośnie nowoczesny Ekoport

  • MIW    11 stycznia 2017 - 14:06
Gospodarka odpadami w Szczecinie. Rośnie nowoczesny Ekoport
Trwa budowa Ekoportu w Szczecinie. (fot. mat. UM Szczecin)

• Mimo zimy, budowa Ekoportu - najnowocześniejszego ze szczecińskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów, odbywa się zgodnie z harmonogramem.
• Zakończenie wartej ok. 4,5 miliona złotych inwestycji przewidziano na czerwiec.
• Znajdzie się tam m.in. multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół.
Będzie to ósmy i najnowocześniejszy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Szczecinie. Zajmować będzie powierzchnię ponad 4000 metrów kwadratowych. Znajdować się będą w nim trzy budynki oraz dwie wiaty. Wszystkie budynki będą parterowe, niepodpiwniczone. Socjalny i magazynowe będą miały taką konstrukcje, która pozwoli na obsadzenie ich pnącymi roślinami. Na jednym z nich znajdą się baterie słoneczne. Wytworzona energia elektryczna posłuży do zasilenia całego Ekoportu. Do obsługi punktu wykorzystywana będzie również zbierana do podziemnych pojemników woda deszczowa.

W nowym miejscu powstanie multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół. Odbywać się tam będą lekcje i szkolenia z zakresu ekologii. W soboty sala ma być udostępniana mieszkańcom osiedla, będzie pełniła funkcję świetlicy.

Wykonana już została m.in. zewnętrzna sieć wodociągowa, dobiega końca także budowa zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej. Zakończenie inwestycji wartej ok. 4,5 miliona złotych przewidziano na czerwiec

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.