PARTNER PORTALU
  • BGK

GreenEvo – zielona ewolucja technologii

  • GK    7 kwietnia 2011 - 09:41
GreenEvo – zielona ewolucja technologii

Kolejne zielone technologie dzięki GreenEvo i rządowemu wsparciu mają szansę się rozwinąć.
Systemy lamp solarnych, suszarnia odpadów ściekowych i technologie unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych – wybrano aż 21 zielonych technologii, które w ramach II edycji projektu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii mają szanse na rozwój.

W tym roku kapituła konkursu zakwalifikowała do udziału w projekcie innowacyjne polskie rozwiązania w zakresie zielonych technologii, posiadające największy potencjał do rozwoju i ekspansji zagranicznej.

Spośród 36 rozwiązań zgłoszonych do II edycji, 21 otrzymało ofertę doradczo-szkoleniową projektu GreenEvo, która umożliwi rozwój polskich zielonych technologii na rynkach międzynarodowych.

Minister Andrzej Kraszewski komentując wyniki konkursowego naboru zielonych technologii do II edycji GreenEvo powiedział:

– Zielone technologie to jedno z narzędzi do kształtowania zielonej gospodarki i osiągania zielonego wzrostu. To globalny trend, za którym Polska chce podążać pokazując najlepsze krajowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i promując je na kluczowych zagranicznych rynkach.

Wśród zakwalifikowanych do udziału w projekcie technologii znalazły się rozwiązania z zakresu: energii odnawialnej, energooszczędności, gospodarki wodno-ściekowej, gospodarki odpadami i ochrony powietrza.

Aby zapewnić efektywną realizację projektu Ministerstwo Środowiska pozyskało do współpracy inne instytucje, organizacje i podmioty. W tym roku, przy realizacji II edycji projektu GreenEvo, ministerstwo chce jeszcze bardziej wzmocnić współpracę z resortami gospodarki i spraw zagranicznych.

Ponadto planowane jest połączenie działań realizowanych w ramach w/w projektu z inicjatywą Unii Europejskiej – Programem Wstępnym Europejskiego Systemu Weryfikacji Technologii Środowiskowych (ETV).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.