Hostessy przy pojemnikach na śmieci

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Wrocław
  • 08-12-2012
  • drukuj
Jedna z wrocławskich firm zajmujących się wywożeniem śmieci sprawdziła, czy mieszkańcy będą segregować śmieci, jeżeli zapewni się im do tego warunki.
Hostessy przy pojemnikach na śmieci

Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Szóstka" ustawiono pojemniki do segregacji - informuje „Gazeta Wyborcza Wrocław".

Przy kontenerach stanęły hostessy, które pokazywały mieszkańcom, co gdzie powinno trafić. Mieszkańcy dostali też m.in. pojemniki i worki z kukurydzy na odpady biodegradowalne.

Czytaj też: Zobacz, dlaczego segregacja jest trendy

Po kilku miesiącach pilotażowego projektu z „Szóstki" do recyklingu trafia 20 proc. wyrzucanego papieru, tworzyw sztucznych, szkła i odpadów biodegradowalnych.

Czytaj też: Segregacja odpadów się opłaci

To norma, którą unijne dyrektywy przewidziały dla Polski na rok 2017.

Ekologiczną akcję edukacyjną przeprowadzono też w pobliskiej szkole nr 118. W przeszklonych kapsułach dzieci zamknęły papier, tworzywa sztuczne, szkło i odpady organiczne. Dzięki temu mogą obserwować jak szybko się rozkładają - pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie ma się z czego smiać! Urząd będzie musiał postawić hostessę, albo innego ciecia przy każdym smietniku by obserwował, kto segreguje, a kto nie. Bo przecież niesegregujący bedą musieli płacić za smieci więcej. Nie wystarczy deklaracja, bo obywatele mogą kłamac, i trzeba to zweryfikować! Nowa rze...czywistość po 1 lipca 2012 - będą pilnujący smietników na osiedlach, którzy będa notować kto co i jak wyrzuca!! rozwiń

nowa rzeczywistość, 2012-12-11 11:56:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE