PARTNER PORTALU
  • BGK

Hostessy przy pojemnikach na śmieci

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Wrocław    8 grudnia 2012 - 08:00
Hostessy przy pojemnikach na śmieci

Jedna z wrocławskich firm zajmujących się wywożeniem śmieci sprawdziła, czy mieszkańcy będą segregować śmieci, jeżeli zapewni się im do tego warunki.
Na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Szóstka" ustawiono pojemniki do segregacji - informuje „Gazeta Wyborcza Wrocław".

Przy kontenerach stanęły hostessy, które pokazywały mieszkańcom, co gdzie powinno trafić. Mieszkańcy dostali też m.in. pojemniki i worki z kukurydzy na odpady biodegradowalne.

Czytaj też: Zobacz, dlaczego segregacja jest trendy

Po kilku miesiącach pilotażowego projektu z „Szóstki" do recyklingu trafia 20 proc. wyrzucanego papieru, tworzyw sztucznych, szkła i odpadów biodegradowalnych.

Czytaj też: Segregacja odpadów się opłaci

To norma, którą unijne dyrektywy przewidziały dla Polski na rok 2017.

Ekologiczną akcję edukacyjną przeprowadzono też w pobliskiej szkole nr 118. W przeszklonych kapsułach dzieci zamknęły papier, tworzywa sztuczne, szkło i odpady organiczne. Dzięki temu mogą obserwować jak szybko się rozkładają - pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • nowa rzeczywistość, 2012-12-11 11:56:20

    Nie ma się z czego smiać! Urząd będzie musiał postawić hostessę, albo innego ciecia przy każdym smietniku by obserwował, kto segreguje, a kto nie. Bo przecież niesegregujący bedą musieli płacić za smieci więcej. Nie wystarczy deklaracja, bo obywatele mogą kłamac, i trzeba to zweryfikować! Nowa rze...czywistość po 1 lipca 2012 - będą pilnujący smietników na osiedlach, którzy będa notować kto co i jak wyrzuca!!  rozwiń