PARTNER PORTALU
  • BGK

Jacek Majchrowski nie odpuszcza smogowi

  • Przegląd prasy/JL    25 lipca 2016 - 08:40
Jacek Majchrowski nie odpuszcza smogowi

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, zapewnia, że miasto pozbędzie się pieców węglowych. Fot. Pixabay.com

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, zapewnia, że miasto w kilka lat pozbędzie się starych pieców węglowych.
Prezydent Krakowa w rozmowie z „Newsweekiem” zwraca uwagę na to, że Kraków pierwszy w Polsce zaczął walkę ze smogiem, monitoruje poziom zanieczyszczenia powietrza i zapewnia, że miasto pozbędzie się starych pieców węglowych.

Czytaj też: Kraków nawiązuje współpracę z Tauronem

Na uwagę „Newsweeka”, że z koalicji małopolskich miast walczących ze smogiem wyłamał się Nowy Sącz Jacek Majchrowski odpowiada prosto: – Prezydent Nowego Sącza ma takie samo zdanie jak partia rządząca.

„Newsweek” zwraca uwagę na to, że PiS kocha węgiel i dlatego cofnął Małopolsce dofinansowanie dla starań o pieniądze z unijnych projektów na walkę ze smogiem. Jednak prezydent Jacek Majchrowski nie rezygnuje z walki o czyste powietrze.

– Obok Nowego Sącza mamy w koalicji np. Żywiec, w którym władze wychodzą ze skóry, żeby ograniczyć niską emisję. Chcemy się nawzajem wspierać. Według mnie w walce ze smogiem najważniejsze są konsekwencja i taktyka drobnych kroczków. Nie wprowadzimy – jak w Niemczech – zakazu jazdy w centrum dla niektórych aut, bo nie pozwala nam na to polskie prawo. Mogę jednak sukcesywnie wymieniać stare piece węglowe na nowocześniejsze, a komunikację miejską przestawić na pojazdy elektryczne – mówi „Newsweekowi” prezydent Jacek Majchrowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • krakowiak, 2017-02-01 21:41:29

    DLACZEGO DOPIERO TERAZ NIE ODPUSZCZA-GDZIE BYŁ WCZESNIEJ-MOŻE PALI MU SIE GRUNT POD RACICAMI