PARTNER PORTALU
  • BGK

Jaki jest stan śląskiej przyrody?

  • KB    28 kwietnia 2010 - 09:33
Jaki jest stan śląskiej przyrody?

We wtorek, 27 kwietnia odbyły się warsztaty rozpoczynają cykl prac z ekspertami w ramach opracowania Strategii Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego na lata 2011-2030.
Celem pierwszych warsztatów była ocena stanu zasobów przyrody, ich użytkowania i ochrony, dyskusja nad problemami, potrzebami i możliwościami ich rozwiązań, a także analiza mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń środowiska przyrodniczego w województwie śląskim, które staną się podstawą sformułowania zapisów Strategii.

Warsztaty prowadził Konsultant ds. Strategii Ochrony Przyrody dr Jerzy Parusel oraz moderator z zakresu różnorodności biologicznej - dr hab. Adam Rostański. Zaproszenie do udziału w warsztatach przyjęło szereg instytucji, w tym: pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz organizacje pozarządowe i ekologiczne.

Kolejne trzy warsztaty w ramach opracowania Strategii Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego na lata 2011-2030 będą dotyczyć georóżnorodności, zarządzania, monitoringu i informacji przestrzennej oraz krajobrazu i przestrzeni województwa śląskiego.

Prace nad Strategią Ochrony Przyrody są prowadzone przez Wydział Planowania Strategicznego i Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego wraz z Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.