PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeszcze więcej dopłacą do wymiany pieców

  • AW    5 listopada 2012 - 17:45
Jeszcze więcej dopłacą do wymiany pieców

Podczas środowej sesji radni Krakowa zapoznają się z prezydenckim projektem zmian w uchwale dotyczącej Programu Ograniczania Niskiej Emisji. Nowością ma być możliwość ubiegania się o pełne dofinansowanie wymiany starych pieców na proekologiczne rozwiązania.
Jak podaje krakowski magistrat, stolica Małopolski od wielu lat realizuje programy dopłat do wymiany starych pieców węglowych na proekologiczne rozwiązania grzewcze.

Czytaj też: Niska emisja w Krakowie przyjęta

- Chcemy, aby miejski program likwidacji niskiej emisji był jeszcze efektywniejszy. Dlatego w uchwale Rady Miasta zaproponowaliśmy korzystniejszy sposób ustalania dotacji. Liczymy, że 100 proc. dofinansowanie spowoduje jeszcze większe zainteresowanie likwidacją palenisk węglowych - mówi Ewa Olszowska - Dej, dyrektor wydziału kształtowania środowiska UMK.

Propozycja nowej uchwały uwzględnia też porozumienie z 15 maja tego roku w sprawie wspólnych działań zmierzających do zmniejszenia ilości emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń pochodzących z procesów spalania paliw stałych.

Pod dokumentem podpisali się przedstawiciele miasta oraz województwa małopolskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A w Krakowie, Elektrociepłowni Kraków S.A w Krakowie, Elektrowni Skawina S.A, Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwo S.A, Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.

Pierwsze czytanie projektu zmian w uchwale w sprawie przyjęcia Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa. Ostatecznie nowe zasady ubiegania się o dotacje na wymianę pieców węglowych powinniśmy poznać na przełomie listopada i grudnia - informuje UM.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.