PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeździsz na rowerze? Dostaniesz plecak nagród

  • bad    8 września 2015 - 14:03
Jeździsz na rowerze? Dostaniesz plecak nagród
Ministerstwo Środowiska zachęca do przesiadki na rower. Fot. mos.gov.pl

Jeździsz na rowerze? Zasłużyłeś na nagrodę! W środę 9 września wypatruj na warszawskich ulicach białych namiotów z niebieską chmurką. Każdy rowerzysta, który podjedzie do stoiska, otrzyma plecak pełen prezentów.
Stoiska dla rowerzystów to wydarzenie realizowane w ramach kampanii Ministerstwa Środowiska (oficjalny start 9 września), której celem jest popularyzacja wiedzy na temat źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza w Polsce oraz działań, które każdy z nas może podjąć, aby poprawić jego jakość.

Złe powietrze zabija 40 tys. Polaków rocznie

Jednym z takich działań jest przesiadka z samochodu na rower. Podróżowanie autem, nie dość, że kosztowne, to powoduje jeszcze emisję wielu szkodliwych substancji, m.in. pyłów zawieszonych i tlenków azotu odpowiedzialnych za choroby układu oddechowego. Szacuje się, że wskutek schorzeń spowodowanych złą jakością powietrza co roku umiera w Polsce ponad 40 tys. osób.

Co ciekawe, eksperymenty przeprowadzone w kilku dużych miastach Europy Zachodniej dowodzą, że rowerzyści są mniej narażeni na zdrowotne skutki zanieczyszczeń powietrza niż kierowcy i pasażerowie samochodów. Dlaczego? Tego będzie się można dowiedzieć na stoiskach kampanii, w których oprócz gadżetów będą rozdawane materiały informacyjne i edukacyjne.

Lokalizacje stoisk w Warszawie: róg ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, Rondo Waszyngtona, Rondo ONZ, Rondo de Gaulle’a, Plac na Rozdrożu. Stoiska otwarte zostaną w okolicach godz. 9.00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • z-ca burmistrza Czaplinka, 2015-09-09 17:53:49

    A kiedy takie akcje będą prowadzone w miejscowościach turystycznych, nastawionych na aktywnych turystów i mieszkańców, gdzie nie ma komunikacji zbiorowej? Zapraszamy do przeprowadzenia kampanii przez Ministerstwo Środowiska na Pojezierze Drawskie do Czaplinka :)
  • JG, 2015-09-09 08:16:37

    Stoiska zostaną otwarte, kiedy spora część rowerzystów będzie już w pracy. Sprytne.