Jeździsz na rowerze? Dostaniesz plecak nagród

Jeździsz na rowerze? Zasłużyłeś na nagrodę! W środę 9 września wypatruj na warszawskich ulicach białych namiotów z niebieską chmurką. Każdy rowerzysta, który podjedzie do stoiska, otrzyma plecak pełen prezentów.
Jeździsz na rowerze? Dostaniesz plecak nagród
Ministerstwo Środowiska zachęca do przesiadki na rower. Fot. mos.gov.pl

Stoiska dla rowerzystów to wydarzenie realizowane w ramach kampanii Ministerstwa Środowiska (oficjalny start 9 września), której celem jest popularyzacja wiedzy na temat źródeł i skutków zanieczyszczenia powietrza w Polsce oraz działań, które każdy z nas może podjąć, aby poprawić jego jakość.

Złe powietrze zabija 40 tys. Polaków rocznie

Jednym z takich działań jest przesiadka z samochodu na rower. Podróżowanie autem, nie dość, że kosztowne, to powoduje jeszcze emisję wielu szkodliwych substancji, m.in. pyłów zawieszonych i tlenków azotu odpowiedzialnych za choroby układu oddechowego. Szacuje się, że wskutek schorzeń spowodowanych złą jakością powietrza co roku umiera w Polsce ponad 40 tys. osób.

Co ciekawe, eksperymenty przeprowadzone w kilku dużych miastach Europy Zachodniej dowodzą, że rowerzyści są mniej narażeni na zdrowotne skutki zanieczyszczeń powietrza niż kierowcy i pasażerowie samochodów. Dlaczego? Tego będzie się można dowiedzieć na stoiskach kampanii, w których oprócz gadżetów będą rozdawane materiały informacyjne i edukacyjne.

Lokalizacje stoisk w Warszawie: róg ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej, Rondo Waszyngtona, Rondo ONZ, Rondo de Gaulle’a, Plac na Rozdrożu. Stoiska otwarte zostaną w okolicach godz. 9.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

A kiedy takie akcje będą prowadzone w miejscowościach turystycznych, nastawionych na aktywnych turystów i mieszkańców, gdzie nie ma komunikacji zbiorowej? Zapraszamy do przeprowadzenia kampanii przez Ministerstwo Środowiska na Pojezierze Drawskie do Czaplinka :)

z-ca burmistrza Czaplinka, 2015-09-09 17:53:49 odpowiedz

Stoiska zostaną otwarte, kiedy spora część rowerzystów będzie już w pracy. Sprytne.

JG, 2015-09-09 08:16:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE