PARTNER PORTALU
  • BGK

Kampania "Czyste Plaże" - podsumowanie

  • PAP    17 września 2010 - 19:17
Kampania "Czyste Plaże" - podsumowanie

392 tony aluminiowych puszek zebrano w czasie tegorocznej edycji ekologicznej Kampanii "Czyste Plaże", zorganizowanej przez Fundację Recal. Była to już jedenasta tego typu akcja przeprowadzona na Wybrzeżu.
Artur Łobocki z zarządu Fundacji Recal poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Koszalinie (zachodniopomorskie), że w tegorocznej kampanii udział wzięło ponad 14 tys. wypoczywających latem nad morzem dzieci i młodzieży.

W 328 ekologicznych warsztatach oprócz Polaków uczestniczyli również młodzi Polonusi z Argentyny, Białorusi, Brazylii i Ukrainy.

Partnerami Fundacji Recal były w tym roku: Sopot, Gdynia, Puck, Jastarnia, Władysławowo, Krokowa, Słowiński Park Narodowy (pomorskie), Rewal, Dziwnów, Międzyzdroje i Świnoujście (zachodniopomorskie).

Akcja była współfinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Łobocki powiedział na konferencji, że podczas tegorocznej kampanii zebrano 392 tony puszek, które później trafiły do punktów skupu, a stamtąd do hut. Wynik ten oznacza ustanowienie kampanijnego rekordu. Jak dodał, każda zebrana i przetworzona później tona puszek oznacza oszczędności rzędu 100 - 150 zł w kosztach funkcjonowania składowisk śmieci.

We wszystkich przeprowadzonych dotychczas przez Fundację Recal edycjach kampanii "Czyste Plaże" zorganizowano 1711 warsztatów, w których uczestniczyło blisko 84 tys. dzieci i młodzieży, oraz zebrano 3300 ton aluminiowych puszek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.