PARTNER PORTALU
  • BGK

Kasę z zimowego utrzymania dróg Kraków przeznacza na usuwanie liści

  • PAP    18 września 2014 - 15:31
Kasę z zimowego utrzymania dróg Kraków przeznacza na usuwanie liści

W Krakowie rusza akcja odbioru liści z przydomowych ogródków. Po raz pierwszy, dzięki mniejszym wydatkom na zimowe utrzymanie ulic, zostanie przeprowadzona na taką dużą skalę - liście będą odbierane z osiedli domów jednorodzinnych i z blokowisk.
Zima 2013/14 była łagodna. Na odśnieżanie i zimowe utrzymanie ulic krakowskie MPO wydało ok. 10 mln zł, to mniej niż planowano.

"Dzięki oszczędnościom w zimie możemy część pieniędzy przeznaczyć na częstsze sprzątanie i dodatkowe zmywanie ulic oraz na zbiórkę +Jesienny liść+, która po raz pierwszy jest organizowana na tak dużą skalę" - powiedziała rzeczniczka MPO Krystyna Paluchowska.

Mieszkańcy otrzymają specjalnie oznakowane worki, które według wstępnych szacunków trafią do co najmniej 35 tysięcy domów jednorodzinnych. Ich dystrybucja rozpocznie się 22 września. Dodatkowe worki będą również do pobrania w siedzibach Rad Dzielnic oraz w MPO.

Do worków dołączona zostanie ulotka zawierająca precyzyjne terminy nieodpłatnego odbioru liści w poszczególnych dzielnicach. Ruszy on 6 października i potrwa do 6 grudnia (jeśli nie będzie opadów śniegu). Liście będą odbierane także z terenów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, po wcześniejszym ustaleniu terminu z zarządcami nieruchomości. Przy blokach staną duże kontenery na liście.

Liście trafią do kompostowni odpadów zielonych w Baryczy.

MPO uruchomiło specjalną infolinię 801 084 084, z pełną informacją o akcji "Jesienny liść".

 


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.