PARTNER PORTALU
  • BGK

KE daje Polsce dwa miesiące na opracowanie planu rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych

  • PAP/KDS    14 lipca 2017 - 10:26
KE daje Polsce dwa miesiące na opracowanie planu rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych
Jeśli Polska nie przyspieszy prac nad planem rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, może stanąć przed Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. (fot. pixabay.com)

Siedem państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polskę, Komisja Europejska wezwała do przyspieszenia prac nad opracowaniem planu rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie wywiążą się z tego zadania, grozi im sprawa w unijnym Trybunale.
KE poinformowała w czwartek (14 lipca), że przechodzi do drugiego etapu procedury w tej sprawie. Tzw. uzasadnione opinie zostały przesłane do Grecji, Irlandii, Malty, Polski, Rumunii, Słowenii i Wielkiej Brytanii.

Bruksela wzywa te państwa do zgłoszenia ich krajowych ram polityki wynikających z przepisów UE dotyczących rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych.

"Krajowe ramy polityki są głównym instrumentem, który przewidziano w dyrektywie, aby zapewnić budowę wystarczającej infrastruktury paliw alternatywnych, w tym punktów ładowania dla pojazdów elektrycznych oraz punktów tankowania gazu ziemnego i wodoru, a także aby uniknąć rozdrobnienia rynku wewnętrznego" - podkreślono w komunikacie KE.

Czytaj więcej: Olsztyn: Kontrowersje wokół budowy elektrociepłowni. Mówią "nie" spalarni

KE argumentuje, że przyspieszenie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych jest niezbędne do zapewnienia wszystkim Europejczykom czystej i konkurencyjnej mobilności.

Siedem państw członkowskich, które dostały upomnienie, ma teraz dwa miesiące na wywiązanie się z obowiązków wynikających z dyrektywy. W przeciwnym razie Komisja Europejska może podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.