PARTNER PORTALU
  • BGK

Koleje Śląskie oferują kierowcom darmowe przejazdy w każdą środę

  • PS    19 marca 2018 - 16:32
Koleje Śląskie oferują kierowcom darmowe przejazdy w każdą środę
(fot. mat. pras.)

W każdą trzecią środę miesiąca Koleje Śląskie oferują kierowcom samochodów bezpłatne przejazdy pociągiem.
Termin akcji pod nazwą Zielone Środy nie jest przypadkowy – premiera bezpłatnych przejazdów w tej formie przypadnie bowiem w pierwszy dzień wiosny.

O tym, że warto promować takie rozwiązanie, świadczą dane zebrane przez Koleje Śląskie podczas wcześniejszych tego typu akcji, gdy przewoźnik rezygnował z pobierania opłat od kierowców, którzy pozostawili auta w domu w dniach natężenia smogu. W ciągu ośmiu takich dni w ten sposób z oferty skorzystało ponad 15 500 osób.

Koleje Śląskie fundują darmowy przejazd kierowcom

Podczas akcji Zielone Środy bezpłatne przejazdy będą się odbywać na takich samych zasadach – podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

– Chcemy pokazać, że nie traktujemy naszego zaangażowania w walkę o środowisko w sposób doraźny, lecz myślimy o ekologii przez cały rok – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. - Trudno chyba o lepszy moment na tego typu kampanię, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym roku to Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24.

Koleje Śląskie mają koncepcję Kolei Metropolitalnej

Ma to też drugi wymiar, ogranicza korki. Prezes przypomina, że gdyby tylko zamiast pociągami KŚ pasażerowie jeździli - nawet po 2 osoby – autami, to codziennie byłoby ich więcej o ponad 10 tys. na śląskich drogach.

Drugim flagowym produktem podczas kampanii Eko Roku Kolei Śląskich są bezpłatne przejazdy dla rodziców, którzy wybiorą się w podróż z dziećmi w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. O sprawie pisaliśmy tutaj: Niedziele wolne od handlu: Zamiast na zakupy wybierz się na wycieczkę pociągiem. Za darmo

Oprócz tego Koleje Śląskie będą też edukować. Informacje na temat ekologicznych rozwiązań, o których warto pamiętać w życiu codziennym, będą pojawiać się na ekranach znajdujących się w pociągach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.