PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne zielone technologie dostaną wsparcie rządu

  • bad    27 stycznia 2014 - 17:04
Kolejne zielone technologie dostaną wsparcie rządu

Ruszyła piąta edycja programu GreenEvo, promującego polskie innowacyjne zielone technologie. Na zgłoszenia Ministerstwo Środowiska czeka do 28 lutego 2014 r.
Firmy oferujące konkurencyjne rozwiązania dla ochrony środowiska mogą ubiegać się o rządowe wsparcie w transferze nowatorskich rozwiązań na najbardziej obiecujące rynki zagraniczne. Poszukiwane są technologie służące m.in. walce ze zmianami klimatu czy wspierające oszczędność energii.

Firmy mogą zgłaszać swoje rozwiązania w ośmiu kategoriach, takich jak: odnawialne źródła energii, przyjazne dla środowiska rozwiązania dla przemysłu wydobywczego, systemy wspierające monitorowanie i gromadzenie informacji o środowisku naturalnym, technologie sprzyjające ochronie klimatu, technologie wspierające gospodarkę odpadami, technologie wodno-ściekowe, technologie niskoemisyjnego transportu, rozwiązania wspierające oszczędność energii i materiałów.

Wybrane rozwiązania będą promowane m.in. w misjach gospodarczych przedstawicieli polskiego rządu. Ponadto projekt oferuje szeroką ofertę bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce, a także produkcję indywidualnych filmów promocyjnych o każdej z technologii. Rozwiązania firm - laureatów są także prezentowane w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie www.greenevo.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Warzęcha., 2014-01-28 15:01:53

    Sądzę, że jeśli już ktoś ma predyspozycje i zdolności intelektualne do tego, żeby wymyślić jakąś nową, nowoczesną, ekologiczną technologię, to i film promocyjny o swojej technologii i to w wielu językach sobie nakręci!