PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncern energetyczny wesprze miasto w walce ze smogiem i nie tylko

  • AW    6 czerwca 2013 - 08:11
Koncern energetyczny wesprze miasto w walce ze smogiem i nie tylko

Polski oddział francuskiego koncernu energetycznego będzie wspierać Kraków w zakresie ochrony środowiska, promocji i biznesu.
Współpraca ma obejmować między innymi kwestie związane z ochroną środowiska.

„Chodzi o wsparcie w likwidacji niskiej emisji m.in. poprzez prowadzenie wspólnych działań w zakresie rozwoju sieci ciepłowniczej w obszarach, tak gdzie problem smogu jest najpoważniejszy. Nie bez znaczenia jest też pomoc w kształtowaniu proekologicznych postaw mieszkańców" - informuje Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa.

Jak dodaje krakowski magistrat, w ramach tych działań, krakowsk i oddział EDF Polska SA ma oprzeć produkcję ciepła o biomasę w celu zwiększenia udziału energii odnawialnej w bilansie produkowanej energii i zmniejszania emisji CO2.

Dodatkowo, do końca 2015 roku w krakowskim zakładzie ma powstać instalacja ograniczająca emisję zanieczyszczeń, w szczególności pyłu oraz tlenków siarki, a także - do końca 2017 roku instalacja ograniczająca emisję tlenków azotu.

EDF Polska SA ma także pomóc w utrwaleniu wizerunku Krakowa jako dobrego miejsca do lokowania działalności centrów outsourcingowych, finansowych, innowacyjnych i informatycznych.

Współpraca obejmuje także wspieranie krakowskiej kultury poprzez objęcie przez EDF mecenatu nad miejskimi wydarzeniami kulturalnymi. Krakowski oddział francuskiego koncernu będzie też prowadził działalność charytatywną poprzez Fundację „Gorące Serce". Przewidziana jest też współpraca z miastem w ramach projektu społecznego „Podzielmy się ciepłem" a także innych przedsięwzięć wspierających aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.