PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncertowy recykling odniósł sukces

  • ZWI    15 lipca 2013 - 15:30
Koncertowy recykling odniósł sukces

Za nami wiele podsumowań tegorocznego Open’ra, ale by dopełnić obraz tegorocznej imprezy, warto spojrzeć nie tylko na jego stronę muzyczną czy kulturalną, ale też to, jaką rolę może spełniać w edukacji ekologicznej.
Każdy uczestnik festiwalu w Gdyni, który do namiotu Enjoy Responsibly obok sceny głównej przyniósł plastikowe kubki po piwie otrzymywał od wolontariuszy nagrodę.

W ciągu 5 dni do namiotu Enjoy Responsibly festiwalowicze przynieśli ponad 235 000 plastikowych kubków plastikowych po piwie. Zostały one sprasowane a następnie przekazane do recyklingu. W ten sposób na tegorocznym Openerze udało się odzyskać 1,65 tony plastiku. Trzech rekordzistów przyniosło do recyklingu jednorazowo po 2200 kubków. Zbierali je przez 3 godziny. Wąż utworzony z kubków miał łącznie 13 metrów długości.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja szycia toreb i tworzenia eko-biżuterii. Uczestnicy Open’era własnoręcznie uszyli prawie 300 eko-toreb i 15 eko-kopertówek.

Do szycia wykorzystali 200 m2 niepotrzebnych bannerów ze zrealizowanych kampanii reklamowych, 450 m taśmy na uchwyty i 1500 m nici. Na warsztatach designerskich  powstało ok. 470 sztuk oryginalnej biżuterii. Do jej wykonania pod okiem stylistów wykorzystano ok. 500 m sznurka, co najmniej 1700 kapsli i ok. 200 zawleczek od puszek po piwie.

W tym roku na najlepszym festiwalu w Europie nie zabrakło również kilkunastu punktów eko, w których uczestnicy mogli segregować papier i plastik do recyklingu, paneli słonecznych na polu namiotowym, dzięki którym festiwalowicze doładowywali telefony komórkowe czy zielonych autobusów dowożących uczestników na teren lotniska na Babich Dołach.

Akcja Enjoy Responsibly była prowadzona na Openerze już po raz czwarty. W czasie tej edycji koordynowała ją grupa 24 wolontariuszy, którzy na co dzień są pracownikami Grupy Żywiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.