PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończą się zielone dotacje

  • PAP/Puls Biznesu    11 lipca 2011 - 08:08
Kończą się zielone dotacje

Unijne wsparcie na energię ze słońca i wody zostało już tylko na Zachodnim Pomorzu i Podlasiu.
Choć do końca unijnej perspektywy budżetowej 2007-2013 zostały ponad dwa lata, większość środków na odnawialne źródła energii jest na wyczerpaniu - podaje "Puls Biznesu". "Niestety, dla przedsiębiorców, którzy liczą na tego typu wsparcie, zostało już tylko kilka okazji. Najwyższy czas, aby z nich skorzystać" - mówi Małgorzata Okularczyk, dyrektor działu doradztwa publicznego Collect Consulting.

Nabory do regionalnych programów operacyjnych będą prowadzone jeszcze tylko w województwie zachodniopomorskim i podlaskim. W tym pierwszym do podziału jest 50 mln zł w ramach działań związanych z energią odnawialną i zarządzaniem energią. Maksymalna wartość projektu nie została określona, ale wiadomo, że małe firmy będą mogły dofinansować 60 proc. wydatków, a średnie - 50 proc. Wnioski można składać do 29 lipca.

Z kolei od 5 sierpnia do 30 września będzie trwał nabór na Podlasiu. Do wzięcia jest 11 mln zł w ramach programu pod nazwą: "Rozwój regionalnej/lokalnej infrastruktury ochrony środowiska". Największe szanse na dofinansowanie mają projekty związane z biogazowaniami, elektrowniami wodnymi i biomasy oraz małymi elektrowniami wiatrowymi do 10 kW.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.