PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec podtopień w świnoujskiej dzielnicy

  • PAP    14 stycznia 2013 - 16:49
Koniec podtopień w świnoujskiej dzielnicy

Blisko jeden milion złotych na prace melioracyjne otrzyma Świnoujście ze środków unijnych. W poniedziałek marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisali umowę o dofinansowaniu gminy.
W ramach podpisanej umowy gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości ok. 999 tys. zł, w ramach programu operacyjnego "Ryby".

Dzięki tym pieniądzom zostaną przeprowadzone prace melioracyjne na podtapianych terenach w świnoujskiej dzielnicy Warszów.

"Program +Ryby+ jest programem bardzo pojemnym. Obejmuje nie tylko kwestie rybołówstwa, ale także wzmacnianie stref niegdyś zależnych od rybactwa. To +extra+ pieniądze, które trafiły do regionu i Świnoujścia dzięki aktywności społeczności lokalnych, które zorganizowały się w Lokalne Grupy Rybackie i miały odwagę walczyć o te fundusze" - podkreślił Geblewicz.

"Dzięki tej inwestycji zostaną zmeliorowane tereny, które na wiosnę i jesień były podtapiane, przez co były niedostępne w tym okresie" - mówił prezydent Żmurkiewicz.

Program Operacyjny Ryby 2007-2013 finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego oraz budżetu państwa. O wsparcie mogą się ubiegać mieszkańcy i instytucje z obszarów rybackich, a zaplanowane przez siebie projekty związane m.in. z turystyką wodną czy rozwojem rybołówstwa muszą składać do biur lokalnych grup rybackich (LGR).

Program został stworzony, by lepiej wykorzystywać potencjał terenów położonych nad jeziorami i rzekami, rozwijać gospodarkę wodną i zwiększyć konkurencję w rybołówstwie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.