PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs „Gminny Lider Recyklingu”

  • GK    9 lutego 2012 - 12:26

Konkurs ma wypromować dobre przykłady organizacji systemów selektywnej gospodarki odpadami na potrzeby recyklingu materiałowego i organicznego.
Adresowany jest do gminnych jednostek samorządu terytorialnego. Organizuje go Fundacja Promocji Gmin Polskich. Na stronie internetowej www.odpadywgminie.pl prezentowane są co miesiąc dobre przykłady organizacji selektywnej zbiórki odpadów.

Przedmiotem konkursu są opisy przedsięwzięć ekologicznych w gospodarce odpadami komunalnymi, które mogą być nadsyłane do organizatora przez urzędy gminne. Konkurs dotyczy przedsięwzięć realizowanych aktualnie, lub już zrealizowanych na terenie danej gminy.

Opisy przedsięwzięć ekologicznych powinny być przygotowywane przez lokalne podmioty publiczne we współpracy z podmiotami społecznymi i prywatnymi, jak organizacje społeczno-ekologiczne, szkoły, ośrodki kultury, parafie, lokalne przedsiębiorstwa a także dziennikarzy i osoby prywatne.

Opisy dobrych praktyk powinny być przygotowane na formularzu, dostępnym na stronie projektu. Konkurs potrwa do połowy 2013 r., kiedy nastąpi jego uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie laureatom statuetek Lidera Recyklingu.

Równolegle do prowadzonego konkursu, w ramach projektu prowadzone są szkolenia e-learningowe „Gmina dla Recyklingu” dla pracowników administracji publicznej. Dostępne są wykłady szkoleniowe w ramach siedmiu modułów tematycznych:
1. „Aktualne regulacje prawne i proceduralne w gospodarce odpadami”
2. „Zadania i kompetencje gmin w gospodarowaniu odpadami komunalnymi”
3. „Finansowanie selektywnej gospodarki odpadami”
4. „Efektywne metody i dobre przykłady organizacji selektywnej zbiórki odpadów”
5. „Metody prowadzenia skutecznej edukacji ekologicznej mieszkańców w zakresie segregacji odpadów u źródła”
6. „Monitorowanie i ewaluacja działania systemu selektywnej gospodarki odpadami”
7. „Budowa, rozbudowa i logistyka infrastruktury selektywnej gospodarki odpadami”
Zapisy na szkolenia przyjmowane są na stronie www.odpady.ews21.pl
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.