PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na kanalizację i odpady

  • www.mos.gov.pl    5 października 2009 - 12:22

Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności. Do wykorzystania jest 350 mln euro. Ministerstwo Środowiska ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności. Do wykorzystania jest 350 mln euro.
Konkurs dotyczy projektów realizowanych w ramach regulowania gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracjach powyżej 15 000 RLM oraz kompleksowe przedsięwzięcia z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych, przywracanie terenom zdegradowanym wartości przyrodniczych i ochrona brzegów morskich. Poziom współfinansowania projektów w ramach działania 1.1, 2.1 oraz 2.2 ze środków Funduszu Spójności wynosi maksymalnie 85% wartości wydatków kwalifikowanych projektu.

Ostateczny termin rozstrzygnięcia konkursów jest uzależniony od terminu podjęcia przez Komisję Europejską ostatniej decyzji w sprawie przyznania dofinansowania dla projektów powyżej 25 mln euro zidentyfikowanych w procesie naboru wniosków.

Wnioski należy składać w terminie od 16 listopada do 30 listopada 2009 r. w godzinach 9.00 – 15.00 do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla projektów o szacowanej wartości powyżej 25 mln euro oraz do właściwego dla danego województwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla projektów o szacowanej wartości poniżej 25 mln euro

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.