PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje nowych rozwiązań dla OZE

  • GK    17 września 2013 - 12:53
Konsultacje nowych rozwiązań dla OZE

Ministerstwo Gospodarki przedstawiło propozycję nowego systemu aukcyjnego dla producentów energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.
Spotkanie z przedstawicielami branży, strony społecznej oraz ekspertów rynku, otworzył wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz 17 września 2013 r. w Ministerstwie Gospodarki.

Prezentację ministerstwa publikujemy w dziale multimedia.

Wiceminister Pietrewicz podkreślił, że branża energetyczna rozwija się dynamicznie dlatego potrzebne jest stabilne prawo, które nie tylko ureguluje rynek, ale także pomoże realizować nowoczesne i wydajne projekty w sektorze.

- Dlatego nowe rozwiązania w zakresie źródeł odnawialnych w pierwszej kolejności powinny wspierać sprawdzone technologie, które nie generują wysokich kosztów - powiedział.

Przypomniał także, że zgodnie z wytycznymi pakietu energetyczno-klimatycznego musimy wypełnić zobowiązania dotyczące udziału OZE w zużyciu energii elektrycznej w perspektywie roku 2020.

- Został on już wyznaczony na poziomie 19 proc i zapisany w „Polityce Energetycznej Polski do 2030 r.". Powtórzyliśmy go też w „Krajowym Planie Działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych" - dodał wiceminister.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • bełkot, 2013-09-19 10:51:57

    Ładnie pięknie. Proszę jeszcze podać po jakiej cenie planuje pan odkupować prąd od ludzi, którzy zainwestują w OZE, niech zgadnę 10gr/kWh czy jeszcze mniej? Warto zainteresować się bogatszymi sąsiadami, swego czasu entuzjastami. 1. Takie Niemcy plują na OZE, pochłonęły 600mld euro a emisja CO nie sp...adła nawet o 1%. 2. problem z połączeniem płn.cz kraju(z lepszymi warunkami do OZE) z pd - budowa sieci, rozbudowa obecnej czy wicie rozumicie i byle do końca kadencji?  rozwiń
  • Michał Biszkowiecki, 2013-09-17 16:44:19

    To ma byćderegulacja czy po prostu monopol PSL u naOZE ! ! ?