PARTNER PORTALU
  • BGK

Konsultacje w sprawie biogazowi

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    23 maja 2011 - 07:33
Konsultacje w sprawie biogazowi

Nie dla biogazowni w Lęborku! – taki nagłówek ma e-mail, który do mediów, radnych i mieszkańców Lęborka przesłał w piątek, 20 maja Ryszard Wenta, wicestarosta lęborski.
Zdaniem Ryszarda Wenty, biogazownia przyniesie więcej szkód niż pożytku – pisze „Dziennik Bałtycki”. Konsultacje społeczne to etap poprzedzający decyzję burmistrza miasta, stąd wicestarosta nawołuje do podpisywania się pod petycją, która może powstrzymać uciążliwą, jego zdaniem, dla mieszkańców inwestycję.

Jako argumenty wicestarosta podaje liczby: gazownia ma mieć moc aż 2 megawatów. Rocznie ma w niej powstawać 10 mln metrów sześciennych biogazu przy użyciu rocznym około 36 tys. ton kiszonki oraz około 10 tys. ton gnojowicy – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Powód, 2011-05-23 23:44:05

    Bo koperta była za chuda ;)
  • G4D, 2011-05-23 08:54:32

    Za niedopuszczalne należy uznać czynne angażowanie się urzędników samorządowych przeciwko inwestorom, który zgodnie z prawem wchodzą na ścieżkę administracyjną związaną z realizacją inwestycji. Działania urzędnika opisane w artykule rażąco naruszają ogólne zasady postępowania administracyjnego: Ar...t. 7. W toku postępowania organy administracji publicznej stoją na straży praworządności i podejmują wszelkie kroki niezbędne do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego oraz do załatwienia sprawy, mając na względzie interes społeczny i słuszny interes obywateli. Art. 8. Organy administracji publicznej obowiązane są prowadzić postępowanie w taki sposób,aby pogłębiać zaufanie obywateli do organów Państwa oraz świadomość i kulturę prawną obywateli. Zważywszy na fakt, że Starosta wydawać będzie pozwolenie na budowę inwestor powinien przenieść sprawę do innego starostwa zgodnie z KPA. Dla inwestorów borykających się z podobnymi problemami – podaję kontakt G4D@hoga.pl celem uzysknia wsparcia prawnego  rozwiń