PARTNER PORTALU
  • BGK

Kosztowne nasadzenia w świętokrzyskim

  • PAP    19 marca 2013 - 20:09
Kosztowne nasadzenia w świętokrzyskim

7 mln zł będą kosztowały w tym roku nasadzenia lasów w woj. świętokrzyskim - poinformowała Maria Bartko z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.
"7 mln to łączne koszty produkcji sadzonek, przygotowania gleby oraz posadzenia" - wyjaśniła Bartko. Zaznaczyła, że chodzi o ok. 11 mln sadzonek wyhodowanych w szkółkach leśnych Lasów Państwowych.

Ponad 90 proc. nasadzeń to tzw. "odnowienia", czyli zagospodarowanie terenów, na których w ostatnim czasie drzewostan usunięto. "Tylko niewielka część stanowi nowe zalesienia, głównie na terenach porolniczych" - wyjaśniła Bartko.

Największa powierzchnia zalesiona zostanie w północno-wschodniej i w zachodniej części województwa. Tylko na terenie Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski zaplanowano nasadzenia na powierzchni 134 ha. Na podobną skalę mogą liczyć nadleśnictwa Starachowice (130 ha), Jędrzejów (123 ha) oraz Włoszczowa (126 ha). W najmniejszym zakresie nasadzenia zaplanowano w nadleśnictwie Zagnańsk (5,6 ha).

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu jest najstarszą z 17 dyrekcji wchodzących w skład Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe. Zajmuje obszar województwa świętokrzyskiego, południowej części mazowieckiego oraz niewielkie fragmenty małopolskiego i łódzkiego. W skład radomskiej dyrekcji wchodzą 23 nadleśnictwa.

W woj. świętokrzyskim lasy zajmują ponad 320 tys. ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.