PARTNER PORTALU
  • BGK

Koty w Gdańsku zamieszkają we własnych domach

  • AT    23 grudnia 2011 - 18:21
Koty w Gdańsku zamieszkają we własnych domach

Dwukondygnacyjne, ocieplone, czteropokojowe, z indywidualnym wejściem do każdego z pomieszczeń, tworzone z pełnym poszanowaniem indywidualnej kociej natury. Gdańsk zakupił 150 domków dla kotów, wykonanych na zlecenie miasta - informuje gdański magistrat
Łącznie jest ich już 710, co oznacza że 2840 wolnobytujących kotów ma dach nad głową.

Jak informuje magistrat Gdańsk (zabierz głos/oceń prezydenta) od 2006 roku oferuje kotom domy szyte ma miarę - własny kąt na wyłączność (1 pomieszczenie dla 1 kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu jest owocem konsultacji miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii. Kocie schronienia przekazywane są spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym, które lokują je w sąsiedztwie swoich domów. A gdańszczan - jak informuje Urząd Miasta - chętnych do niesienia pomocy nie brakuje.

Czytaj też: Miasto rozdaje domki dla kotów

- Domki, które do nas docierają na bieżąco przekazywane są mieszkańcom Gdańska, bo zamówienia na nie składane są z wyprzedzeniem - informuje Marcin Tryksza, koordynator akcji z Wydziału Środowiska gdańskiego magistratu.

Warunkiem otrzymania w zarząd kociego schronienia jest zgoda administratora terenu na jego umieszczenie.

- Wydział środowiska planuje zakup kolejnych domków w przyszłym roku. Zainteresowani otrzymaniem kociego domku w 2012 roku już teraz zgłaszać mogą się do wydziału środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku - donosi magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.