PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajobraz do nagrody

  • JL    16 listopada 2016 - 07:07
Krajobraz do nagrody
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizuje konkurs o Polską Nagrodę Krajobrazową. Fot. Pixabay.com

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska organizuje konkurs o Polską Nagrodę Krajobrazową.
Wyróżnione zostaną wzorcowe inicjatywy i działania w zakresie zrównoważonego planowania oraz gospodarowania krajobrazem.

W konkursie mogą wziąć udział organy lokalne i regionalne lub też ich stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje, które zrealizowały projekty w zakresie zrównoważonego kształtowania i gospodarowania krajobrazu przy aktywnym udziale społeczeństwa.

Zgłaszany projekt powinien być w pełni ukończony oraz dostępny dla społeczeństwa przynajmniej przez trzy lata przed datą zakończenia naboru konkursu, tj. 30 listopada 2016 r. Częścią projektu powinny być również działania mające na celu podnoszenie świadomości lokalnej społeczności w zakresie wartości i roli krajobrazów.

Zwycięzca zostanie zgłoszony jako polska kandydatura do IV edycji konkursu o Nagrodę Krajobrazową Rady Europy, która przyznawana jest przez Komitet Ministrów Rady Europy dla wzorcowych inicjatyw i działań w zakresie zrównoważonego planowania i gospodarowania krajobrazem. Nagradzanie przykładowych inicjatyw w zakresie kształtowania i ochrony krajobrazów ma na celu podnoszenia świadomości społeczeństwa na temat wartości krajobrazów, ich roli oraz zmian w nich zachodzących.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy w serwisie internetowym ochronaprzyrody.gdos.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • laguna, 2016-11-16 23:41:18

    super inicjatywa!